Стало відомо, хто в Кабміні отримує найбільшу зарплату

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков отримує найвищу зарплату серед всіх членів уряду Арсенія Яценюка. Йому платять більше, ніж самому прем'єр-міністру
Depo.Гроші
10 серпня 2015 15:10
ФОТО: depo.ua

Таку інформацію "Апостроф" отримав, проаналізувавши офіційні відповіді уряду і міністерств на запит, передає depo.ua.

У МВС повідомили, що посадовий оклад Арсена Авакова, як і інших міністрів, становить 92% від розміру окладу прем'єра - 6109 грн. Проте, крім цього, міністр внутрішніх справ також отримує ряд надбавок - за вислугу років, за особливий характер роботи та інтенсивність праці, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць і навіть за почесне звання "Заслужений економіст України". Сукупно з окладом і надбавками, зарплата Авакова становить 13 774 грн 94 коп. При цьому більшість членів Кабміну подібних доповнень до окладу позбавлені.

У відповіді Міністерства внутрішніх справ не вказано, у зв'язку з чим Аваков отримує більше за інших міністрів. Але, як пояснили в апараті уряду, глава МВС не підпадає під постанову (№43 від 14.02.2015), згідно з яким в 2015 році заробітна плата членам Кабміну, керівникам центральних органів виконавчої влади та інших державних органів нараховується виключно у розмірі посадового окладу.

"Ця норма не поширюється на керівників органів, підрозділи яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції. Але при бажанні міністр може відмовитися від надбавок", - сказав "апостроф" співрозмовник з апарату уряду.

Стало відомо, хто в Кабміні отримує найбільшу зарплату - фото 1

З цієї ж причини підвищену зарплату може отримувати міністр оборони України Степан Полторак. Втім, напевно про це стверджувати не можна, так як Міністерство оборони ще не надало виданню відповідь про зарплату міністра.