США заявили, що ГПУ шукає $2 млн не там, де треба

Громадська організація "Центр протидії корупції" не отримувала грошей від уряду США на підтримку реформ у Генеральній прокуратурі України
Depo.Гроші
19 квітня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це йдеться в офіційному листі директора Бюро з правоохоронної діяльності та міжнародної боротьби з незаконним обігом наркотиків посольства США в Україні Крістофера Сміта, адресованого ЦПК.

Сполучені Штати Америки не надавали пряму бюджетну підтримку ГПУ чи іншим державним органам, а 2 мільйони доларів США, (що нині розшукують слідчі ГПУ – ред.), отримали Міжнародна організація з розвитку права (IDLO) та Міністерство юстиції США, зазначено у листі.

"Сполучені Штати Америки також надали IDLO грант у розмірі 189 765,50 долара США, які було передано "Центру протидії корупції" з єдиною метою інституційної розбудови Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ці кошти були повністю відокремлені від тих 2 млн доларів, що надавалися IDLO для стимулювання потрібних реформ у Генеральний прокуратурі Україні", – йдеться у листі з посольства США.

Також американці зазначили, що повністю задоволені тим, що допомога, надана ЦПК, була використана лише для зазначених цілей, тобто для розбудови нових антикорупційних органів. Окрім того, посольство США не зверталося ані до Генеральної прокуратури України, ані до іншого державного органу з проханням провести розслідування використання виділених коштів.

Нагадаємо, що, згідно з рішенням Печерського райсуду Києва про надання ГПУ доступу із правом вилучення речей і документів Центру протидії корупці, слідчі Генпрокуратури в 20-денний термін можуть мати доступ до речей і документів Центру, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, довіреностей, карток зі зразками підписів посадових осіб організації, печаток, договорів на встановлення системи Клієнт-Банк, виписок з номерами телефонів, IP-адрес, з яких проходило з'єднання системи Клієнт-Банк, а також датами проведення зазначених з'єднань.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: ГПУ, Шабунін