США почали перевірку після офшорного скандалу

Міністерство юстиції США зацікавилося документами, яке опублікували журналісти The Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP)
Depo.Гроші
4 квітня 2016 22:36
ФОТО: depo.ua

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на повідомлення міністерства, передає depo.ua.

"Поки ми не можемо коментувати опубліковані документи. Мін'юст США вкрай серйозно ставиться до всіх вартих уваги публікацій, які належать або можуть ставитися до фінансової системи США", - сказав прес-секретар Мін'юсту США Пітер Карр.

У Мін'юсті США також відзначили, що в рамках потенційного розслідування влада може зіткнутися з проблемами пошуку кінцевих беніфіціарів, посередницьких інститутів та ін. У повідомленні наголошується, що владі доведеться з'ясувати, на якому саме етапі могли бути замішані американські юридичні або фізичні особи. Додаткова складність для розслідування - метод, яким отримали ці документи, оскільки досягнення матеріалів злочинним шляхом накладає на владу США додаткові зобов'язання з розслідування.

Нагадаємо, OCCRP опублікувало масштабне розслідування про причетність світових лідерів, політиків, спортсменів і діячів культури до офшорних операцій 3 квітня. Масив даних колосальний - 2,7 терабайт або близько 11,5 млн сторінок друкованих документів.

У списку OCCRP фігурували президент Росії Володимир Путін, президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Велик Британії Девід Кемерон, прем'єр-міністр Ісландії Сігмюндюр Гюннлейгссон, а також Ліонель Мессі і ін.