США: Ізраїльський природний газ зможе конкурувати з російським

Ізраїльський природний газ, великі запаси якого було виявлено у шельфових родовищах Середземного моря, може допомогти Європі зменшити свою енергозалежність від Росії
Depo.Гроші
8 квітня 2016 09:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр енергетики США Ернст Моніз, передає depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"За його оцінкою, стратегічна цінність ізраїльського газу полягає також в тому, що його можна дешево експортувати до Єгипту та Йорданії. Відповідну угоду з Йорданією вже підписано, переговори з Єгиптом ще не завершено. На них обговорюється, зокрема, перспектива використання місцевих заводів для скраплення ізраїльського газу та його подальшої доставки до Європи", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що поблизу берегів Ізраїлю зосереджені, потенційно, найбільші поклади природного газу на середземноморському шельфі. Моніз сподівається, що Ізраїль в найближчому майбутньому усуне правові проблеми, що перешкоджають початку їх розробку.

Головна з них полягає в тому, що Верховний суд країни визнав неправомірною пропозицію уряду зберігати регуляційної режим видобутку газу незмінним протягом десяти років. Провідним учасником проекту видобутку ізраїльського природного газу є американська компанія Noble Energy.

Першим пунктом транспортування ізраїльського газу стане, швидше за все, Туреччина, звідки він буде перекачуватися до розподільної мережі, що зв'язує родовища на Каспії з Європою.

Запаси газу на ізраїльському шельфі оцінюються приблизно в 600 мільярдів кубометрів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші