США домоглися зони вільної торгівлі в тихоокеанському регіоні на противагу Китаю

США і 11 держав досягли угоди за договором про транстихоокеанське партнерство
Depo.Гроші
5 жовтня 2015 19:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

Домовленість передбачає створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Як відзначає агентство, це є найбільшою американською торговою угодою з 1994 року.

Крім США членами партнерства стали Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, Чилі і Японія.

Передбачається, що зона вільної торгівлі між цими країнами буде охоплювати приблизно 40% світової торгівлі. Переговори про угоду тривали більше п'яти років.
Досягнення домовленості було однією з головних цілей президента США Барака Обами в економічній сфері, зазначає The Washington Post.

Як пише The Wall Street Journal, ТТП дозволить США протистояти Китаю в Тихоокеанському регіоні.

Угода регулює велике коло питань, пов'язаних з охороною інтелектуальної власності, інвестиціями, фінансами, митним співпрацею, сільським господарством, медичної та іншими сферами.

Коментуючи укладення угоди, Барак Обама заявив, що "США не можуть дозволити таким країнам, як Китай, писати правила глобальної економіки", передає Reuters.
Глава держави пообіцяв, що перед тим, як він підпише документ, у жителів країни "будуть місяці, щоб прочитати кожне слово" домовленості.

За словами Обами, ТТП дає можливість американським бізнесменам і працівникам "досягти успіху, якого вони заслуговують".

ТТП забезпечить країнам тихоокеанського узбережжя безмитну торгівлю у випадку з більшістю товарів і істотно знизить тарифи на інші.

Угода повинна усунути ліквідувати близько 18 тис. мит, якими американські товари обкладалися в різних країнах, відзначали в Білому домі.

Більше міжнародних новин читайте в рубриці Світ.depo.ua.

Мітки: США, торгівля