Споживачі в гонитві за дешевим паливом спровокували зростання виробництва неякісного палива, - експерт

Останнім часом на вітчизняному ринку нафтопродуктів знову намітилася тенденція зростання обсягів неякісного автомобільного палива
Depo.Гроші
12 червня 2015 18:04
ФОТО: depo.ua

Причиною зростання цього неякісної сировини, зазначають експерти, є криза і попит на дешеве паливо з боку населення, передають "Українські новини".

"Перша причина і вона ж головна - готовність населення платити хоча б на 30-40 копійок за літр, але дешевше. А якщо на 1-2 гривні - то взагалі! І питання якості перестає цікавити споживача. Відповідно, активізуються виробники контрафакту. А також великі гравці на ринку починають спекулювати на тому, що є така потреба у населення. Другий фактор - це економія коштів при сплаті податків. Точніше, їх несплата. І зникає проблема з купівлею валюти. З точки зору отримання "прибутку" - це головне. Але якщо не було б кризи і попиту населення, то ці гравці не могли б нарощувати контрафакт", - прокоментував експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Оператори ринку нафтопродуктів та експерти ринку відзначають зростання податкового навантаження на гравців вітчизняного ринку нафтопродуктів. Податкове навантаження постійно зростає, і відповідно, говорити про те, що рівень цін на нафтопродукти в Україні коли-небудь знизиться, незважаючи на подібні раніше озвучені гучні заяви уряду, не доводиться.

Це розуміють споживачі, які не готові платити великі гроші за паливо, це розуміють гравці ринку, які не готові до постійно зростаючій податковому навантаженні. У результаті населення готове споживати неякісний бензин, а гравці його виробляти, при цьому ухиляючись від податків.
Від цього зрештою страждають усі.

Споживачі, використовуючи неякісну сировину, в результаті платять більше за ремонт і обслуговування автомобіля, держава, підвищуючи податкове навантаження, отримує менше надходжень до бюджету, тому гравці тікають у тінь.

 

Мітки: бензин