Спілка українських підприємців надала до НБУ пропозиції щодо лібералізації діяльності експортерів

7 липня Спілка українських підприємців (СУП) подала до НБУ пропозиції щодо валютної лібералізації діяльності українських експортерів

Пропозиції розроблено Комітетом з питань національного виробництва та експорту СУП і передано  Олегу Чурію, Заступнику Голови Національного банку України та Наталії Вагіній, Начальнику управління інструментів впровадження монетарної політики НБУ Департаменту відкритих ринків. Пропозиції стосуються фінансово-кредитної сфери. Зокрема, серед пропозицій:

-   Збільшити для виробників товарів і експортерів терміни повернення валютної виручки до 180 днів. Зокрема, скасувати п.1 Постанови НБУ №342 від 07.06.2016 р. "Про врегулюванняситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".

-   Скасувати норму обов'язкового продажу 65% валютної виручки та зняти обмеження на здійснення взаємозаліків зустрічних однорідних вимог між покупцем і постачальником за зовнішньо-економічним контрактам. Зокрема, скасувати п.2 Постанови НБУ №342 від 07.06.2016 р. «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», абозменшитирозмір проценту обов'язкового продажу до 30%.

-   Скасувати обмеження щодо здійснення зовнішньо-економічної діяльності, запроваджені НБУ.

Комітет з питань національного виробництва та експорту СУП представили: Дмитро Ушмаєв, Голова Комітету, Член Ради директорів СУП, Марія Барабаш, Член Комітету,  Член Ради директорів СУП, Олена Долуда, Корпоративний секретар Ради директорів СУП, Соломія Попович, Секретар Комітету з питань національного виробництва та експорту СУП.

Владислава Рутицька, заступник Міністра з питань євроінтеграції підкреслила: "Аграрна галузь – експортно орієнтована та приносить чи не найбільше валютної виручки у державний бюджет. Тому для нас одним з головних пріоритетів є підтримка українських виробників. Мінагрополітики підтримало профільні асоціації та виробників у питаннях розширення експорту. Важливим чинником у цьому є налагоджена та ефективна робота з НБУ щодо валютних контрактів і спрощення роботи по них.  З досвіду, з Національним Банком ми вже маємо активну співпрацю у питаннях класифікації критичного імпорту і роботи по Постанові № 124. Окрім того, зараз триває робота над алгоритмом впровадження та розширення географії важливого фінансового інструмента – аграрних розписок".

Під час зустрічі представники НБУ звернули увагу на можливість індивідуального збільшення строку розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів згідно Порядку продовження  строків  розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, затверджених Постановою КМУ №1409 від 29.12.2007 р.

Олег Чурій, Заступник Голови Національного Банку України наголосив: "Наша місія – забезпечити цінову та фінансову стабільність, а також сприяти розвитку економіки України. У 2014-2015 роках для нас пріоритетною була стабілізація ситуації на валютному ринку. Але ми розуміємо, що ті обмеження, які домогали стабілізувати ситуацію на валютному ринку в минулому,  сьогодні ускладнюють роботу бізнесу. Тому сьогодні, коли з'явилися належні макроекономічні умови, у нас інший пріоритет - провести лібералізацію валютного регулювання і водночас зберегти стабільність на ринку. Ми вже зробили перші важливі кроки у цьому напрямі, починаючи з тимчасових антикризових обмежень, запроваджених у 2014-2015 рр. І ми продовжуємо рухатися цим шляхом, пом’якшуючи вимоги як до валютних операцій у зовнішній торгівлі, так і при інвестуванні. Зараз ми працюємо з Міністерством економіки та розвитку в напрямку спрощення процесу продовження термінів повернення валютної виручки. І ми, і Міністерство прагнемо зробити цей механізм більш прозорим і більш зрозумілим".

 Дмитро Ушмаєв, Голова Комітету з питань національного виробництва та експорту СУП, Член Ради директорів СУП зазначив: "Бізнес готовий іти назустріч. Ми прийшли для того, щоб вплинути на ситуацію. Напередодні зустрічі ми провели опитування серед членів СУП на предмет того, які три найбільші проблеми перешкоджають збільшенню експорту. Усі назвали питання, пов’язані з валютним регулюванням. Це при тому, що тільки 18 компаній, які входять до Ради директорів СУП, сплатили у 2015 році до державного бюджету України понад 2,2 млрд грн податків та експортували українських товарів та послуг на суму понад 15 млрд грн у 200 країн світу. Ми прагнемо йти в ногу з часом. Домовилися, що наступна зустріч з НБУ відбудеться 14 вересня 2016 р".

 "Реалізація пропозицій СУП стимулюватиме виробництво українських товарів та збільшення їх експорту. Стабілізація макроекономічної ситуації дозволить лібералізувати валютне регулювання в Україні. Відтак, скасування обмежень на провадження зовнішньо-економічної діяльності підвищить інвестиційну привабливість української економіки", - наголосила Марія Барабаш, Член Комітету з питань національного виробництва та експорту СУП, Член Ради директорів СУП.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme