СОТ закликає Україну скасувати додаткове мито на імпортні товари

Країни – члени Світової організації торгівлі закликали Україну скасувати додатковий імпортний збір у розмірі 5-10% не пізніше кінця 2015 року
Depo.Гроші
15 травня 2015 17:50
ФОТО: depo.ua

Відповідні дані містяться в звіті про участь української делегації у засіданні СОТ в кінці квітня, який опублікований на сайті Мінекономрозвитку, передає depo.ua.

Згідно з документом, українська сторона спільно з представником Міжнародного валютного фонду розповіла про реальну ситуацію в економіці країни, включаючи макроекономічні показники і проблеми з платіжним балансом.

У свою чергу частина країн - членів СОТ зазначила, що додатковий імпортний збір створює ще більше навантаження на їх експортерів.

Наступне засідання СОТ з цього питання відбудеться 11 червня.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Верховна Рада України проголосувала за впровадження додаткового імпортного збору за ставками 5-10% на один рік. За рахунок цього урядовці хотіли залучити в бюджет до 17 млрд грн. Однак імпортний збір - це додатковий економічний бар'єр, який зменшує конкуренцію і призводить до здороження продукції для кінцевого споживача.

Мітки: импорт, ВТО, СОТ