Сорос: Списання українських боргів мають вимагати інвестори

Україна тяжко працює над реформами, щоб поставити економіку на ноги, а тому заслуговує на списання частини міжнародного боргу

Таку думку висловив у статті для Wall Street Journal американський мільярдер Джордж Сорос, передає depo.ua.

"Якщо списання частини боргу може стати поштовхом до цих реформ (здійснюваних українським урядом. - Ред.), тоді інвестори мають вимагати його (як це робить МВФ) й ігнорувати аргумент, що списання боргу веде до загибелі", - зазначив Сорос.

Інвестор звернувся до досвіду колишнього міністра фінансів США Ніколаса Брейді, коли той у 1989 році запровадив так званий "план Брейді", що стосувався списання частини боргу країнам Латинської Америки для впровадження ними реформ.

Сорос зауважив, що нинішня позиція Брейді, який очолює компанію Franklin Templeton (найбільшого власника українських облігацій), змінилася, адже Брейді різко виступає проти полегшення боргового тягаря України.

Втім, американець зазначає, що український уряд "героїчно бореться" за впровадження тих же реформ, яких Брейді вимагав у 1989 році від країн Латинської Америки: викоренення корупції, реформування судової системи, відмови від російського газу, інтеграція економіки в ЄС, очищення банківської системи та ін.

Ці намагання поєднуються із боротьбою проти російської агресії, яка, за словами Сороса, "завдала страшного удару економіці нової України, і зробила її борг у 19 млрд дол. непосильним тягарем".

Водночас Україна всіма шляхами намагається домовитися з кредиторами, як того вимагає для подальшого кредитування Міжнародний валютний фонд.

Кредитори лякають: якщо Україна оголосить дефолт, то ніхто не інвестуватиме в країну багато років після того. Водночас інвестори не списують Україні частину боргу. Сорос характеризує такий підхід висловом "Хто сильніший - того і правда".

За його словами, акціонери не соромляться заявляти, що виступають проти полегшення списання частини боргу Україні, адже насправді бояться втратити гроші від своїх інвестицій.

"Чому ж не визнати цього замість переконувати, що полегшення боргового тягаря - це погано для країни? Принаймні, це було б щиро і правдиво. Казати, що списання частини боргу чи навіть дефолт не є в інтересах України - це помилка і лукавство", - резюмує мільярдер.

Нагадаємо, у США продовжений ще на добу фінальний раунд переговорів міністра фінансів України Наталії Яресько з приватними кредиторами про реструктуризацію держборгу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme