Смертність на окупованому Донбасі катастрофічна, - дослідження

Через погіршення умов життя на окупованих територіях Донбасу зростає рівень смертності

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Як наголошується в дослідженні, основним фактором, що позначається на показниках смертності в регіоні, є відтік молодого населення. У зв'язку з цим на окупованих територіях Донецької та Луганської областей значно знизилася народжуваність і зросла кількість людей похилого віку в процентному співвідношенні, а смертність серед людей цієї вікової категорії є вищою.

Окрім того, смертність на окупованих територіях зросла через терор окупаційної влади, різке погіршення медичного обслуговування, дефіцит ліків.

Читайте також: "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України"

У 2017 році, говориться в дослідженні, до цього додалося стрімке падіння рівня життя місцевого населення в результаті масового закриття "націоналізованих підприємств і одночасно погіршення екологічної ситуації в результаті затоплення шахт.

Як наголошується в дослідженні, окупаційна статистика стверджує, що на підконтрольній терористам частині Донецької області коефіцієнт смертності в 2016 році склав 15 на 1000 жителів. Це лише трохи вище, ніж у мирних регіонах України за даними Держкомстату (14,7 на 1000 жителів). Однак навіть при такій, явно заниженій, смертності, коефіцієнт природного приросту населення (різниця між народжуваністю і смертністю) на окупованій частині Донецької області в 2016 році дорівнюємайже 10 на 1000 жителів. За статистикою ООН, настільки поганого значення цього коефіцієнта немає в жодній країні світу. У мирних регіонах України цей показник склав 4,5 на 1000 жителів.

"Реальний коефіцієнт смертності на окупованих територіях може перевищувати 20 на 1000 жителів. Тому коефіцієнт природного приросту населення може мати значення 15 на 1000 жителів або бути ще гіршим. До того ж з кожним роком ситуація буде погіршуватися: триватиме міграційний відтік молоді, народжуваність буде падати, частка дітей і молоді скорочуватися, у той же час буде збільшуватися частка літніх людей і зростати смертність", - йдеться в дослідженні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme