Скільки коштуватиме долар після виборів

Фінансисти прогнозують курс готівкового "зеленого" 23,4 грн/$ на кінець року
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 15:55
ФОТО: depo.ua
Скільки коштуватиме долар після виборів
Скільки коштуватиме долар після виборів

Штиль на валютному ринку закінчився - гривня знову почала падати. Тільки за вівторок безготівковий долар на міжбанку зміцнився на 60 копійок - до 22,30 грн/$. Сьогодні до середини дня готівковий "зелений" в банківських обмінниках вже продавався по 22,65-23,50 грн, на "чорному" ринку - 23,92 - 24,15 грн/$, пише "Деловая столица".

За словами фінансистів, нинішній ажіотаж - наслідок гострого дефіциту долара на міжбанку. "Якщо раніше в жовтні щоденний обсяг продажу доларів на міжбанківському ринку знаходився в межах $200-250 млн, то у вівторок цей показник склав $180,5 млн.

За нашими спостереженнями, сьогодні допущений на ринок попит істотно перевищує пропозицію", - розповів "ДС" начальник казначейства VTB Bank (Україна) Станіслав Верхградський. Зусилля НБУ, який нещадно відсіває заявки на купівлю валюти, не надто допомагають. За словами банкірів, сьогодні до торгів не було допущено від 30 до 40% заявок від загального обсягу клієнтської покупки.

Брак валюти пояснюють відразу декількома причинами. Перша - відсутність нових серйозних вкидань ВКВ на безготівковий ринок. "Основне джерело валюти - виручка агротрейдерів - вже розпродана, і приплив валюти на цьому тижні значно скоротився", - говорить головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках АТ "ОТП Банк" Микита Мишаков. Друга - концентрація на руках у населення великої кількості гривні після відновлення виплат вкладникам "прогорілих" банків. З 8 жовтня Фонд гарантування вкладів фізосіб відновив виплати клієнтам Дельта Банку. Отримавши на руки гривню, населення тут же конвертуэ її у валюту. Третя - сезонне зростання попиту на долар. У країні почався опалювальний сезон, йде закупка енергоресурсів. Це сприяє збільшенню попиту на інвалюту на безготівковому ринку.

Четвертий фактор, який підштовхує курс "зеленого" вгору - наближаються вибори. "Враховуючи локальні ризики, експортери притримують завод валютної виручки, це призводить до обміління пропозиції. При цьому НБУ продовжує купувати валюту на аукціонах, надаючи додаткову підтримку попиту", - констатує Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні.

Банкіри вважають, що нинішні перекоси є короткостроковими, і вже найближчим часом безготівковий долар повернеться в діапазон 22,00-22,30 грн/$. "Наш прогноз курсу готівкового ринку - 23,4 грн на кінець року. Враховуючи фундаментальні фактори для курсоутворення, в середньостроковій перспективі не бачимо передумов для девальвації", - стверджує Андрій Шевчишин. Підтримку нацвалюті повинні надати і отримання Україною нових траншів кредиту МВФ, і завершення боргової операції, і підвищення кредитних рейтингів держави.

Хоча загроза подальшого подорожчання долара повністю не минула. "Тенденції до послаблення гривні, найімовірніше, збережуться, тому валютна виручка після розпродажу врожаю аграріями неминуче скоротиться. Значний приплив валюти, здатний зміцнити гривню до нових надходжень від аграріїв у наступному році, можливий тільки у випадку масштабної приватизації", - прогнозує Микита Мишаков. Однак, як стверджують в уряді, вона буде проведена не раніше наступного року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші