Скільки коштуватиме долар до Нового року

Банкіри обіцяють, що до кінця року «зелений» подешевшає до 23 грн., але може знову подорожчати відразу після зимових канікул
Depo.Гроші
16 грудня 2015 12:21
ФОТО: depo.ua
Скільки коштуватиме долар  до Нового року
Скільки коштуватиме долар до Нового року

У передсвяткові тижні валютний ринок буде лихоманити. Нинішнє зміцнення гривні в будь-який момент може змінитися новим обвалом котирувань. "До нового року очікуємо курсові коливання в діапазоні 23,00-24,50 грн / $. Максимальні пікові значення можуть бути досягнуті в період різдвяних свят в США і Європі", - заявив "ДС" Станіслав Верхградський, начальник казначейства VTB Bank (Україна ).

Більш серйозно гривна дешевшати поки не буде. По-перше, на дорогий долар просто немає попиту - купувати його більше ніж по 24 грн. імпортери не бажають. По-друге, сильних перекосів не допустить регулятор. "НБУ активно використовує валютні аукціони як механізм згладжування різких коливань курсу. Швидше за все, практика аукціонів буде продовжуватися", - говорить начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко. Не відступить НБУ і від звичної практики "відсіву" покупців. Коли попит на валюту зашкалює (як, наприклад, в кінці минулого тижня), регулятор не випускає на ринок більшу частину заявок.

У самому кінці року фінансисти обіцяють зміцнення гривні. Зараз експортери заводять валюту по "чайній ложці", продаючи лише обов'язкові 75% виручки. Але незабаром продавці ВКВ почнуть розщедрюватися, і безготівковий долар подешевшає. "На міжбанку зростання курсу гривні буде пов'язане з бюджетним періодом в кінці року і необхідністю сплачувати податки, закривати контракти та інше. Для цього компаніям у великих обсягах буде необхідна нацвалюта. Так що можна буде очікувати нового розвороту курсу в бік 23.00 грн / $", - прогнозує директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

З середини грудня ділова активність починає затухати, а попит на валюту зменшуватися. "У міру наближення до останнього тижня грудня, зовнішньоекономічна діяльність заморожується і знижується активність на фінансових ринках. Тому до кінця 2015 року ми прогнозуємо рух курсу в рамках 23,00-24,00 грн ./$, а до кінця цього місяця національна валюта може тимчасово зміцнитися поблизу нижньої позначки ", - прогнозує начальник відділу Казначейських операцій Forward Bank Анна Танцюра. Штиль обіцяє запанувати і на готівковому ринку. Українці і зараз здають валюти більше, ніж купують (перевищення пропозиції ВКВ над попитом зберігається десятий місяць поспіль). А напередодні новорічних свят ця тенденція тільки посилиться. Так що до кінця року курс готівкового долара також знизиться.

Звичайно, існують ризики. "Прийняття податкового кодексу та бюджету на 2016 рік затримується, і вже очевидно, що отримання кредитного траншу МВФ переноситься на наступний рік", - відзначають аналітики Forex Club в Україні. На початку осені прогнозний показник резервів НБУ до кінця 2015 року становив близько $ 15 млрд, але через затримку грошей міжнародного кредитора він був знижений до $ 13 млрд.

"Гроші МВФ повинні бути в золотовалютних резервах Нацбанку. Вони працюють на стабільність. Всі ми пам'ятаємо, як в ЗВР не було грошей, і курс пішов з 20 грн ./$ до 40 грн ./$ ", - заявила вчора міністр фінансів Наталія Яресько.

Але зараз ситуація далека від критичної. Фінансисти вважають, що панікувати передчасно - зволікання із кредитом не обвалять курс гривні. "Транш від МВФ, як правило, надає в основному позитивний, але короткочасний вплив на міжбанківський ринок. І невелика відстрочка не зможе розхитати ситуацію. Тим паче, що на неї не вплине невирішена ситуація з боргом Росії (виплата за" облігаціями Януковича "повинна відбутися 20 грудня, але питання про реструктуризацію боргу так і не вирішене - "ДС"). Адже небажання РФ реструктуризувати борг на спільних з іншими кредиторами умовах більше не причина для МВФ, щоб припиняти співпрацю з нашою країною ", - говорить Олег Курінний.

Щоправда, затишшя в кінці року може виявитися недовгим. "Перші два тижні 2016 року будуть спокійними, а от починаючи з кінця січня можливе зростання котирувань", - говорить Ганна Танцюра. За приблизними оцінками, безготівковий долар може знову подорожчати до 24,5 грн., а можливо і більше. У цьому випадку в банківських обмінниках курс продажу "зеленого" знову зашкалить за 25,5 грн.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua

Мітки: долар