Скільки коштуватиме долар до Нового року

Банкіри обіцяють, що до кінця року «зелений» подешевшає до 23 грн., але може знову подорожчати відразу після зимових канікул
Скільки коштуватиме долар  до Нового року
Скільки коштуватиме долар до Нового року

У передсвяткові тижні валютний ринок буде лихоманити. Нинішнє зміцнення гривні в будь-який момент може змінитися новим обвалом котирувань. "До нового року очікуємо курсові коливання в діапазоні 23,00-24,50 грн / $. Максимальні пікові значення можуть бути досягнуті в період різдвяних свят в США і Європі", - заявив "ДС" Станіслав Верхградський, начальник казначейства VTB Bank (Україна ).

Більш серйозно гривна дешевшати поки не буде. По-перше, на дорогий долар просто немає попиту - купувати його більше ніж по 24 грн. імпортери не бажають. По-друге, сильних перекосів не допустить регулятор. "НБУ активно використовує валютні аукціони як механізм згладжування різких коливань курсу. Швидше за все, практика аукціонів буде продовжуватися", - говорить начальник казначейства UniCredit Bank Руслан Кравченко. Не відступить НБУ і від звичної практики "відсіву" покупців. Коли попит на валюту зашкалює (як, наприклад, в кінці минулого тижня), регулятор не випускає на ринок більшу частину заявок.

У самому кінці року фінансисти обіцяють зміцнення гривні. Зараз експортери заводять валюту по "чайній ложці", продаючи лише обов'язкові 75% виручки. Але незабаром продавці ВКВ почнуть розщедрюватися, і безготівковий долар подешевшає. "На міжбанку зростання курсу гривні буде пов'язане з бюджетним періодом в кінці року і необхідністю сплачувати податки, закривати контракти та інше. Для цього компаніям у великих обсягах буде необхідна нацвалюта. Так що можна буде очікувати нового розвороту курсу в бік 23.00 грн / $", - прогнозує директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

З середини грудня ділова активність починає затухати, а попит на валюту зменшуватися. "У міру наближення до останнього тижня грудня, зовнішньоекономічна діяльність заморожується і знижується активність на фінансових ринках. Тому до кінця 2015 року ми прогнозуємо рух курсу в рамках 23,00-24,00 грн ./$, а до кінця цього місяця національна валюта може тимчасово зміцнитися поблизу нижньої позначки ", - прогнозує начальник відділу Казначейських операцій Forward Bank Анна Танцюра. Штиль обіцяє запанувати і на готівковому ринку. Українці і зараз здають валюти більше, ніж купують (перевищення пропозиції ВКВ над попитом зберігається десятий місяць поспіль). А напередодні новорічних свят ця тенденція тільки посилиться. Так що до кінця року курс готівкового долара також знизиться.

Звичайно, існують ризики. "Прийняття податкового кодексу та бюджету на 2016 рік затримується, і вже очевидно, що отримання кредитного траншу МВФ переноситься на наступний рік", - відзначають аналітики Forex Club в Україні. На початку осені прогнозний показник резервів НБУ до кінця 2015 року становив близько $ 15 млрд, але через затримку грошей міжнародного кредитора він був знижений до $ 13 млрд.

"Гроші МВФ повинні бути в золотовалютних резервах Нацбанку. Вони працюють на стабільність. Всі ми пам'ятаємо, як в ЗВР не було грошей, і курс пішов з 20 грн ./$ до 40 грн ./$ ", - заявила вчора міністр фінансів Наталія Яресько.

Але зараз ситуація далека від критичної. Фінансисти вважають, що панікувати передчасно - зволікання із кредитом не обвалять курс гривні. "Транш від МВФ, як правило, надає в основному позитивний, але короткочасний вплив на міжбанківський ринок. І невелика відстрочка не зможе розхитати ситуацію. Тим паче, що на неї не вплине невирішена ситуація з боргом Росії (виплата за" облігаціями Януковича "повинна відбутися 20 грудня, але питання про реструктуризацію боргу так і не вирішене - "ДС"). Адже небажання РФ реструктуризувати борг на спільних з іншими кредиторами умовах більше не причина для МВФ, щоб припиняти співпрацю з нашою країною ", - говорить Олег Курінний.

Щоправда, затишшя в кінці року може виявитися недовгим. "Перші два тижні 2016 року будуть спокійними, а от починаючи з кінця січня можливе зростання котирувань", - говорить Ганна Танцюра. За приблизними оцінками, безготівковий долар може знову подорожчати до 24,5 грн., а можливо і більше. У цьому випадку в банківських обмінниках курс продажу "зеленого" знову зашкалить за 25,5 грн.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua

Мітки долар