UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Сім порад для пар, які хочуть зберегти стосунки після зради

Для більшості людей, які перебувають у стосунках, зрада партнера - це найгірше з того, що може статися. Однак часто найскладніша частина - це не новина про невірність, а рішення, що робити далі

У той час як багатьом подобається думати, що вони підуть від зрадника без зайвої думки, реалії життя і спільні речі з партнером - шлюб, діти, будинок і плани на майбутнє - призводять до того, що рішення не завжди буде однозначним, передає Depo.ua з посиланням на The Huffington Post.

Отже, що станеться, якщо ви вирішите залишитися разом? Як варто пройти через перші кілька місяців після зради, щоб закласти основу для хороших стосунків в майбутньому?

Ось сім порад для пар, які хочуть зберегти стосунки після невірності:

1. Не намагайтеся говорити, поки не заспокоїтеся.

Після того, як ви дізнаєтеся про зраду, ви, природно, будете сердитися. І поки ви не здатні стримуватися, щоб не обрушити гнів на свого партнера, вам слід бути обережним і не наговорити того, про що в майбутньому можете пошкодувати.

"Відкладіть обговорення, поки ви двоє не заспокоїлися. Розмовляти в люті не краще, ніж наговорити поганих речей, про які ви можете пошкодувати пізніше. Продумайте те, що ви хочете сказати, заздалегідь", - говорить експерт зі стосунків Трейсі Кокс.

2. Дайте собі трохи вільного простору.

Коли вашу довіру до партнера зруйновано, і все, що ви вважали своїм, здається, розчинилося, може здатися привабливим компенсувати те, що сталося, проводячи весь час разом і не дозволяючи партнерові сховатися від вас.

Але для того, щоб поглянути зі сторони на свої стосунки, важливо дати собі певний простір, щоб обміркувати все.

"Якщо ви дійсно хочете знайти спосіб змусити свої відносини працювати, вам доведеться дати собі простір, щоб сформулювати те, чого ви дійсно хочете, що ви відчуваєте, і вилікувати біль, який приходить з обманом - переконайтеся, що дійсно застосовуєте "мистецтво відпускання", щоб врятувати себе від ворожості", - радить експерт із стосунків та директор.

3. Запитайте себе, чи здатні ви до цілковитого прощення.

Весь цей час, що ви даєте собі додатковий простір, найважливішим питанням є те, чи можете ви повністю пробачити свого партнера - це єдиний спосіб, який дозволить рухатися далі (збережена образа нікому не допоможе).

"Деякі проблеми в стосунках завдавали нам більше болю, ніж інші, через наш досвід і сімейну історію. Зраду важче пробачити тим, у кого є випадки зі зрадниками-партнерами, або чиї батьки пережили болісний розрив. Прощення - це перший крок, знову потрібно навчитися довіряти", - говорить Кокс.

Райан погоджується: "Без повного прощення вашого партнера ви ризикуєте затамувати негативну енергію і почуття, які вийдуть назовні, коли незначні конфлікти трапляться у відносинах".

4. Почніть з роботи над дружбою.

Очікувати, що ваші відносини повернуться до того, як було раніше, наївно. Тому замість того, щоб одразу ж повернутися до своїх старих ролей, спробуйте створити дружбу, яка фокусується на довірі та повазі.

"Вам потрібно спочатку заново відкрити один одного, як друзів, перш ніж ви зможете рухатися вперед, - каже Райан. - Розуміння того, коли і чому ви перестали бути друзями, може допомогти вам зрозуміти, коли довіра зникла у ваших стосунках".

5. Прийміть, що вам обом потрібно взяти на себе відповідальність.

Для того, кому зрадили, взяти на себе відповідальність за те, що сталося, швидше за все, буде схожим на образу. Але відмова визнати, що вам обом потрібно буде працювати однаково, щоб виправити ситуацію, тільки зробить ваше власне життя більш складним в довгостроковій перспективі.

"Дуже важливо працювати разом, в команді, повідомляючи про те, що призводить до невірності однієї або обох сторін, і вникати в те, що, можливо, залишилося на узбіччі відносин. Це важливо для вашого руху вперед, ви обидва повинні взяти на себе певну відповідальність", - зазначає Райан.

6. Не бійтеся встановлювати основні правила.

У той час як вам потрібно брати на себе рівну відповідальність за те, щоб зробити ситуацію кращою, людина, яку обдурили, не повинна відмовляти собі в можливості встановити межі, які допоможуть знову відновити довіру.

Можливо, вам варто подумати про те, що конкретно в поведінці партнера викликало у вас біль. Наприклад, була це емоційна або фізична зрада? Це тривало протягом декількох місяців або просто роман на одну ніч?

"Розкажіть свої бажання і не поступайтесь", - каже Кокс і додає, що, хоча ультиматуми не схвалюються в стосунках, іноді варто сказати: "якщо це повториться знову, я покину тебе".

7. Обирайте (свідомо) час для потрібних розмов.

Як тільки початкове почуття гніву і розчарування вщухне, і ви повернетеся в свою звичну рутину, легко забути про відновлення відносин і не залишити їх напризволяще.

"Я рекомендую, щоб пара вибрала певний час, щоб говорити про те, що сталося. Оскільки довіра повинна бути відновлена після такої події, людина, якій зрадили, повинна знати більше про те, що сталося. Якщо людина, яка зрадила, уникає цього, буде конфлікт. Узгодження часу, доросла розмова про це будуть дуже корисні", - говорить експерт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme