Шокін відсудив у Юри Єнакіївського "Межигір’я-2"

Суд визнав недійсними держакти власності на землю у заказнику "Жуків острів", де будується маєток розшукуваного екс-нардепа Юрія Іванющенка
Depo.Гроші
10 квітня 2015 09:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у рішенні Вищого господарського суду, пише depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Повідомляється, що у березні 2014 року суд відкрив провадження за позовом заступника генпрокурора, який вимагав визнати недійсними рішення Київради, згідно з якими обслуговуючий кооператив житловий кооператив "КОТМІСТ" у 2007 році отримав безоплатно у власність 65,13 га у ландшафтному заказнику місцевого значення "Жуків острів" за адресою 21-й км Столичного шосе міста Києва.

Крім того, у 2009 році кооператив отримав тут же в оренду 6,26 га для рекреаційних цілей та благоустрою території строком на 49 років.

У подальшому ці земельні ділянки вносилися до до статутного фонду низки компаній: ТОВ "Будівельна спілка", ТОВ "Земконтракт", ТОВ "Лігабуд", ТОВ "Срібна затока", ТОВ "Сателін", ТОВ "Провін", ТОВ "Інтеграліті Інвест".

За даними видання, "Межигір'я-2" зводиться на площі близько 40 га. Більша частина цих земель записана на фірму "Інтеграліті Інвест", що має спільний телефон із фондом "Нові технології", який є базовим у бізнес-імперії Юрія Іванющенка.
У вересні минулого року Госпсуд м.Києва визнав передачу землі і її подальшу приватизацію незаконними. З'ясовано, що спірні ділянки знаходились на території місцевого ландшафтного заказника "Жуків Острів".

У грудні 2014 року Київський апеляційний госпсуд рішення першої інстанції скасував і залишив землю у власності згаданих вище компаній. Суд виходив зокрема з того, що оскільки Київрада досі не затвердила межі заказника, то доказів розташування ділянок на території заказника немає.

Однак Вищий госпсуд зазначив, що в умовах, коли межі заказника не затверджені, Київрада мала утриматись від відведення землі, яка може бути включена до його складу. Відтак приватні фірми мають повернути земельні ділянки Київській міській раді.

Нагадаємо, що журналісти виявили "Межигір'я-2" взимку 2014 року під час Євромайдану.

ЗМІ повідомляли, що незважаючи на зміну влади, будівництво маєтку продовжується.

У кінці січня поточного року МВС оголосило Іванющенка в розшук через звинувачення у привласненні та розтраті майна в особливо великих розмірах.