Греції може не вистачити 85 млрд євро. МВФ закликає Європу списати борги

Єврозона повинна піти на відчутне пом'якшення боргового тягаря Греції заради порятунку її економіки
Depo.Гроші
15 липня 2015 05:52
ФОТО: depo.ua

"Греція зможе виплачувати борги лише завдяки заходам по їх полегшенню, що йде набагато далі, ніж досі передбачала Європа", - йдеться в новому аналітичній доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ), передає depo.ua з посиланням на DW.

Згідно з аналізом МВФ, "відношення грецького боргу до ВВП наблизиться до 200% протягом найближчих двох років", що зробить борговий тягар Греції "абсолютно непідйомним". Пропонується три варіанти вирішення цієї проблеми. По-перше, можна заморозити боргові виплати європейським партнерам Греції на 30 років. По-друге, здійснювати щорічні трансферти в грецький бюджет. По-третє, просто списати борги.

Вибір між зазначеними варіантами тепер доведеться зробити самій Греції разом з її європейськими партнерами, підкреслюється в доповіді. Її текст був представлений для ознайомлення урядам країн єврозони ще 11 липня.

Грецька економіка отримає шанс на відновлення за умови нового значного списання боргів, заявив побажав залишитися анонімним високопоставлений представник МВФ у Вашингтоні, передає агентство Reuters. За його словами, лише за останні два тижні сума, необхідна для порятунку фінансової системи Греції, збільшилася від 60 до 85 млрд євро. Крім того, Греція пропустила виплату по кредиту МВФ, і щоб фонд міг брати участь у подальшому кредитуванні країни, "необхідно конкретне і амбітне рішення боргової проблеми", підкреслив представник МВФ.

 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.


Мітки: МВФ, Греция