Сергій Токарєв: STEM is FEM знайомить школярок з успішними жінками і допомагає вибрати професію

У лютому відбувся третій модуль благодійного освітнього проекту STEM is FEM по темі "енергетика та екологія". Ініціатор проекту, інвестор і IT-бізнесмен Сергій Токарєв розповідає, що головне завдання STEM is FEM - розвіяти міф про те, що наукова сфера та технологічні професії підходять тільки чоловікам

Сергій Токарєв: STEM is FEM знайомить шк…

"Ми хочемо нівелювати цей стереотип і допомогти дівчатам, які цікавляться IT, біотехнологіями, енергетикою, робототехнікою, космосом, науковою діяльністю, реалізуватися в цих напрямках, – пояснює Сергій Токарєв, – Кожні два місяці ми проводимо навчальні модулі по цим тематиками і запрошуємо до участі школярок з усієї України".

 

Проект стартував у вересні минулого року. За цей час в Києві пройшли 3 освітніх модулі. Перший був присвячений біотехнологіям, другий – IT, третій – енергетиці та екології. В межах кожного модулю учасниці відвідують профільні підприємства і спілкуються з жінками, які досягли успіху в технологічних галузях.

 

Ще одна частина модуля – зустрічі з мотиваційними спікерами, серед яких вже були міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, міністр освіти Анна Новосад, заступник міністра енергетики Ірина Ставчук, представниці Google, Global Logic, Beetroot, ДТЕК і багатьох інших. На модулі з енергетики та екології у дівчат була можливість поспілкуватися із заступником голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лорою Білл і послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен.

 

Сергій Токарєв розповідає, що в проекті вже взяли участь більше 300 учениць 9-11 класів з усієї України.

 

"Спочатку дівчата проходять онлайн-тестування на сайті проекту. Наприклад, у конкурсі на модуль з енергетики зареєструвалися більше 150 чоловік. Потім наше журі вибирає 30 учасниць, які краще за інших впоралися із завданнями на сайті і запрошує їх до Києва", - говорить ініціатор STEM is FEM.

 

В ході модуля дівчатам, також, пропонується вирішити креативне завдання з профільної тематики. Переможниця отримує можливість безкоштовно відвідати великий міжнародний захід. Головним призом модуля з біотехнологій стала поїздка на Perspektywy Women in Tech до Варшави, переможниця модуля по IT відправиться в Іспанію на Webit Festival Europe.

 

"На лютневому модулі учасниці повинні були придумати стратегію пристосування України до глобальних змін в екології та енергетиці. Кращу концепцію представила Ірина Наталуха. Учениця 10-го класу з Сум запропонувала приділити максимальну увагу розвитку атомної енергетики, питанням перенаселення і екологічної відповідальності. Одним з пунктів її стратегії стало зменшення території кладовищ, – розповідає Сергій Токарєв, – За свої сміливі ідеї дівчина отримала гран-прі нашого проекту і в березні відправиться на конференцію Global Citizenship Єльського університету, яка пройде в Римі".

 

Організатори зазначають, що ще дві учасниці розділили між собою друге місце. Вони отримають доступ до курсу "Екологія екосистем" від освітньої платформи Udemy.

Сергій Токарєв розповідає, що наступний модуль STEM is FEM буде присвячений робототехніці. Онлайн-конкурс на участь в модулі буде відкритий на сайті проекту в березні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme