Середній лосось в Норвегії дорожче бареля нафти, - Bloomberg

Вартість одного норвезького лосося перевищила ціну бареля нафти
Depo.Гроші
26 січня 2016 19:15
ФОТО: depo.ua

За даними сайту iLaks.no, в середині січня риба вагою 4,5 кг оцінювалася в 292 норвезькі крони (близько $ 33,3 за поточним курсом). Березневі ф'ючерси на північноморську нафту Brent сьогодні, 26 січня, торгуються близько $ 31,4 за барель. Вартість північноамериканської WTI становить близько $ 31,11 за барель, передає depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Агентство відзначає, що ціни на лосося в Норвегії досягли рекордного рівня за останні 30 років через ослаблення національної валюти і низького улову. Обсяги вилову лососевих в країні, скоріше всього, будуть низькими в першій половині поточного року.

Норвегія є найбільшим у Західній Європі експортером нафти. Через падіння цін на чорне золото норвезькі влади цього року вперше в історії використовують засоби суверенного фонду для покриття дефіциту бюджету.

Світовий банк (СБ) знизив прогноз середньої ціни на Brent на поточний рік з $ 51 за барель до $ 37. За даними банку, ціни на нафту за 2015 знизилася на 47%.

Причинами такого рішення СБ називає дуже швидке надходження на ринок іранської нафти, зниження витрат американських виробників палива, порівняно теплу зиму і слабкі перспективи зростання великих економік, що розвиваються.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші