СБУ заблокувала розпродаж росіянами запорізького комбінату (ФОТО)

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) заблокували спробу вивезення обладнання ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" колишніми російськими власниками
Depo.Гроші
21 липня 2015 13:44
ФОТО: depo.ua
СБУ заблокувала розпродаж росіянами запорізького комбінату (ФОТО)
СБУ заблокувала розпродаж росіянами запорізького комбінату (ФОТО)

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

За даними спецслужби, основні потужності підприємства були зупинені росіянами влітку 2011 році начебто через нерентабельність виробництва.

"Улітку минулого року власники "ЗАлК" остаточно зупинили випуск продукції. Незважаючи на рішення судів різних інстанцій про повернення акцій комбінату у власність держави, російські власники паралельно з оскарженням судових рішень розпочали демонтаж елементів технологічного обладнання з ПАТ "ЗАлК", - розповіли силовики.

Правоохоронці встановили, що з грудня 2014 до червня 2015 року з комбінату вивезено майна на понад 100 млн грн.

"У червні цього року Верховний суд України остаточно повернув 68% акцій ПАТ "ЗАлК", які належали росіянам, у державну власність. Однак, вже після рішення суду співробітники спецслужби виявили та блокували нову спробу вивозу з комбінату обладнання", - зазначили у відомстві.

СБУ заблокувала розпродаж росіянами запорізького комбінату (ФОТО) - фото 1

Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ст. 113 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до знищення стратегічного об'єкта української промисловості.

Водночас у компанії РУСАЛ, який належав комбінат, стверджують, що справу стосовно ЗАлКу було відкрито з серйозними порушеннями.

"У зв'язку з тим, що комбінат виключений з переліку стратегічних підприємств, зазначена стаття не може до нього застосовуватися. Виробнича діяльність на підприємстві була поетапно зупинена в 2009 - 2014 роках у зв'язку з високими тарифами на електроенергію, обладнання застаріло. Загальна сума зазнаних збитків за ці роки склала понад 4 млрд грн. Щоб частково компенсувати витрати на поточні витрати, в т.ч. на оплату енергоносіїв, податків (навіть в законсервованому стані ЗАлК залишався найбільшим платником податків для регіону), заробітної плати, охорони, і т.п., підприємство реалізує неліквіди, що зберігаються на його складі", - зазначили в РУСАЛ.