СБУ викрила київських банкірів, що збирали "податки" в "ДНР" та "ЛНР"

Служби безпеки України викрила у Києві механізм, через який один з комерційних банків продовжував фінансові операції з відділеннями на тимчасово окупованих терористами територіях
Depo.Гроші
5 квітня 2016 17:02
ФОТО: depo.ua
СБУ викрила київських банкірів, що збирали "податки" в "ДНР" та "ЛНР"
СБУ викрила київських банкірів, що збирали "податки" в "ДНР" та "ЛНР"

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ, передає depo.ua.

Менеджмент банку організував у псевдореспубліках реєстрацію своїх філій, до яких регулярно сплачувалися "податки". Використовуючи реквізити фіктивних підприємств та рахунків, які були відкриті на підставні фізичні особи, безготівкові кошти пересилалися на контрольовану українською владою територію.

Співробітники спецслужби також встановили, що керівництво банку передало в оперативне управління майно установи вартістю чотири мільйони гривень фірмі, зареєстрованій у "податкових органах" "ДНР".

Під час обшуків, проведених у Києві в приміщеннях банку, співробітники спецслужби вилучили сервер з даними про здійснення клієнтських платежів з тимчасово окупованих територій, документи про реєстрацію банківської установи в т.зв. "департаменті державної реєстрації міністерства доходів і зборів ДНР". Правоохоронцями виявлено договори на передачу майна банку фірмі з "ДНР" та "звітність" про сплачені терористами "податки".

В офісах також зберігалися печатки підконтрольних підприємств, засновниками яких є юридичні особи з "ДНР", а менеджерами – колишні співробітники банку.

Слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до організації механізму фінансування тероризму.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші