ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Сбербанк Росії" не планує закривати українську "дочку"

"Сбербанк Росії" як і раніше, не розглядає варіант "здачі" ліцензії свого українського дочірнього банку

Depo.Гроші
26 вересня 2018 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив журналістам перший заступник голови правління "Сбербанку Росії" Лев Хасіс, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"З урахуванням того санкційного режиму, який запроваджено в Україні щодо російських банків, це абсолютно безперспективна історія, тому що навіть якщо уявити собі, що ми б припинили діяльність банку, заплатили б за всіма зобов'язаннями перед клієнтами і зібрали б усі гроші з боржників, то навіть і в цьому випадку забрати свої гроші ми не зможемо", - сказав Лев Хасіс.

Він нагадав, що санкції, запроваджені Україною проти Росії, "припускають заборону на будь-який рух грошей з України в бік російських банків".

За словами топ-менеджера, "Сбербанк Росії" продовжує діалог з Нацбанком України.

Нагадаємо, Нацбанк відмовив білоруському "Паритетбанку" в купівлі української "дочки" російського "Сбербанку"

У червні 2018 року стало відомо, що схвалення українською владою схеми з продажу активів "Сбербанку" в Україні одному з білоруських держбанків може мати для неї серйозні наслідки: адже якщо НБУ і Антимонопольний комітет дадуть на це згоду, то, фактично, порушать західні санкції.

Для того, щоб угода стала можливою, буде використана схема, за якою "Сбербанк Росії" в Україні докапіталізують на суму, необхідну для викупу акцій, випущені в 2015 році, вже після анексії Криму.

Зокрема, російський банк вирішив докапіталізувати свою "дочку" в Україні на суму 8 млрд 300 млн грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.