Саудівська нафта витісняє росіян з Польщі

Найбільший виробник нафти у світі - Саудівська Аравія почала поставки нафти до Польщі через порт Гданськ
Depo.Гроші
13 жовтня 2015 14:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова "Роснефти" Ігор Сєчін, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Саудівська Аравія вперше вийшла на ринок Польщі з поставками сировини через Гданськ", - сказав Сєчін.

Глава Роснефти не назвав обсягу поставок саудівського сировини в Польщу, де вона буде конкурувати з російською, але уточнив, що вартість арабської нафти нижча за російський сорт Urals, передає Рейтер.

"(Саудівська Аравія) активно демпінгує, що є також елементом зміни світових цін. Безумовно, боротьба за ринки є на цьому етапі одним із ключових факторів",- сказав Сєчін у вівторок.

Як повідомило джерело в торгових колах, перший вантаж прийшов до Гданська 21 вересня. Він підтвердив, що Саудівська Аравія продає сировину дешевше Urals.

"Польща отримала як мінімум три партії. Знижка (Brent) просто чарівна (порівняно з Urals). Вони постачають у Гданськ", - сказало джерело.

Він вважає, що саудівська нафта пішла на нові ринки напередодні загострення конкуренції через повернення ресурсів Ірану після скасування санкцій:

"Вони хочуть зайняти частку на ринку, зокрема в Польщі, перед тим як повернеться Іран".

Російська нафта Urals втрачає позиції на нафтовому ринку Європи через приплив дешевших сортів із Близького Сходу, і цей тиск безперервно зростає, кажуть трейдери і аналітики.

В останні місяці інша країна Євросоюзу - Угорщина - збільшила купівлю нафти іракського Курдистану замість Urals, і витіснення російського сорту з одного з традиційних ринків в умовах низьких міжнародних цін на сировину стало першим підтвердженням початку великих поставок в Європу курдської нафти, видобуток якої швидко зростає.

 

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua