Саудівська Аравія створить найбільший в світі флот нафтових танкерів

Саудівські компанії Apicorp і National Shipping збираються створити найбільший в світі флот нафтових танкерів, щоб підтримати план королівства щодо підвищення експорту сирої нафти
Depo.Гроші
18 липня 2016 22:49
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх, передає depo.ua з посиланням на РБК.

За словами аль-Фаліха, Apicorp і Bahri сформували інвестиційний фонд на 1,5 млрд дол для того, щоб збільшити флот нафтових танкерів ще на 15 великотоннажних танкерів 3-го класу (VLCC, Very Large Crude Carrier).

"Додаткові 15 великотоннажних танкерів зроблять Bahri, що володіє більш ніж 45 судами, найбільшої в світі нафтової судноплавною компанією", - заявив саудівський міністр.

Саудівська Аравія є одним з найбільших в світі експортерів нафти і відповідно до опублікованої 12 липня доповіді ОПЕК, діючий показник її виробництва нафти близький до рекордного.

Державна нафтова компанія Saudi Aramco, що перевозить близько 20% всіх нафтоналивних вантажів у світі, потребує додаткових танкерів, щоб задовольнити зростаючий попит на саудівську нафту, заявив аль-Фаліх.

Зараз, за даними Clarkson Research Services, найбільшим власником великотоннажних танкерів і супертанкерів є китайська China Merchants Group, що володіє 53 такими судами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.