Саудівська Аравія "обвалила" ціни на нафту для Європи

У четвер, 5 листопада, саудівська державна нафтова компанія Arabian Oil Co. (Aramco) повідомила, що підвищила грудневі ціни реалізації нафти для Азії
Depo.Гроші
5 листопада 2015 19:33
ФОТО: depo.ua

Ціни на сорти нафти Mediun і Light для Азії були підвищені на 30 центів за барель, а на сорт Heavy – на 50 центів за барель. Сорт Extra Light додав у ціні 40 центів за барель, а Super Light – 1 долар за барель, пише depo.ua з посиланням на Прайм.

Крім того, компанія знизила ціну реалізації нафти для США і Європи. Ціни на нафту сортів Mediun, Light і Heavy були знижені для США на 20 центів за барель, а на нафту Extra Light – на 10 центів за барель.

Найсильніше зниження цін відбулося для європейських клієнтів Aramco. Ціна на нафту Extra Light була знижена для них на 1 долар за барель, нафта Light подешевшала на 1,30 долара за барель, нафта Mediun – на 1,35 долара за барель, а нафта Heavy – на 1,25 долара за барель.

Раніше процес встановлення цін компанії Aramco був лише технічним і майже не впливав на світовий ринок нафти. Однак в останні місяці на тлі різкого падіння цін на нафту інвестори стали пильно спостерігати за політикою Aramco щодо цін на нафту, яка може пролити світло на нафтову політику Саудівської Аравії.

Нагадаємо, шведський нафтопереробник Preem, який працює в основному на російській нафті Urals, вперше за 20 років купив партію нафти з Саудівської Аравії

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші