Санкції Заходу відчутно вдарили по кишені та попсували плани "Газпрому"

Санкції, що обмежують купівлю обладнання, технологій і послуг для розвідки і видобутку нафти на шельфі, в Арктиці і на сланцевих родовищах, а також санкції США, накладені на газові родовища, стали причиною затримки деяких проектів "Газпрому", витрати на них можуть вирости
Depo.Гроші
6 жовтня 2015 11:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в проспекті компанії до євробондів, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

"Газпром" може виявитися не в змозі швидко замінити деяке обладнання або взагалі не впоратися з цим завданням, наголошується в документі. Під сумнів ставиться сама можливість виробляти його в Росії - через нестачу технологій, інфраструктури або через його унікальність. Якщо "Газпром" не зможе закупити необхідне обладнання і технології без значних затримок або не зможе придбати взагалі, то плани з розвитку відповідних проектів можуть бути суттєво переглянуті, пише концерн.

Через санкції і низькі ціни на нафту "Газпром" і "Роснефть" не виконують свої зобов'язання на шельфі, говорив раніше заступник міністра природних ресурсів Росії Денис Храмов. В 2015 році терміни розвідувального буріння по п'яти ліцензіях "Газпрому" і восьми ліцензіях "Роснефти" перенесені на два-три роки. У 2015-2017 роках вони повинні пробурити дев'ять свердловин замість 31, але є побоювання, що компанії не впораються і з цим. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.