Санкції вибили російські компанії з сотні найбільших у світі

Російські компанії покинули першу сотню рейтингу Financial Times 500 найбільших компаній світу за ринковою капіталізацією, повернувшись таким чином в своєму розвитку на 10 років назад
Depo.Гроші
22 червня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua

Про це пише російська газета "Ведомости", передає depo.ua.

"У 2014 році сім представників Росії по сукупній капіталізації опинилися на останньому місці серед країн БРІК, а цього року росіян немає навіть у першій сотні. "Газпром" в глобальному списку опустився з вісімдесят третього місце на 170-е з капіталізацією в $56,57 млрд, а "Сбербанк", який зайняв рік тому 177-е місце, зовсім покинув його", - пише газета.

Як відзначає видання, на позиції росіян вплинули девальвація, падіння фондового ринку через кризу і санкції, а також обвал цін на нафту.

Виконавчий президент Templeton Emerging Markets Group Марк Мобіус прогнозує, що високі темпи зростання економіки, реформи, вигоди від зниження цін на нафту, впровадження технологій, низький рівень боргу нададуть підтримку фондовим ринкам країн, що розвиваються. Однак про Росію мова не йде: справа навіть не в пов'язаних з її ринком ризики, а в санкціях, які не дозволяють вільно інвестувати.

Лідирує в рейтингу, як і в кілька останніх років, компанія Apple. Далі в першій п'ятірці розмістилися нафтова компанія Exxon Mobil, холдинг Уоррена Баффета Berkshire Hathaway, інтернет-гігант Google і лідер IT-ринку Microsoft.