Санкції не завадили нафтовим операціям російських компаній в Європі, - FT

Найбільші європейські нефтогрупи розширюють бізнес-угоди з російськими енергетичними партнерами, незважаючи на введені Євросоюзом санкції
Depo.Гроші
15 червня 2015 13:40
ФОТО: depo.ua

Про це пише британська ділова газета Financial Times, передає depo.ua.

Британська нафтогазова компанія British Petroleum (BP) знаходиться на завершальному етапі укладення угоди з "Роснефтью" з придбання 20% Сибірського родовища вартістю $ 700 млн.

Італійська Eni і норвезька Statoil отримали схвалення на продовження співпраці в спыльних підприємствах з державною "Роснефтью". Нідерландсько-британська Shell також продовжує працювати в спільному з "Газпромнефтью" підприємстві Салим, стверджує видання.

У статті наголошується, що в нинішньому році на Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі, який проходить на цьому тижні, панують зовсім інші настрої, більш позитивні, ніж у минулому - міжнародні компанії намагаються налагодити співпрацю з російськими партнерами в обхід санкцій.

Цей факт, на думку автора статті, вказує на разючі відмінності в позиції Європи та США. Вашингтон заблокував проведення всіх операцій в Арктиці, глибоководні і шельфові проекти з Росією. Так, 10 СП ExxonMobil з "Роснефтью" заморожені.