Найвигідніше житло Києва 2014

Найбільш доступний за ціною район - Деснянський, а найдорожчі квартири - у Печерському
Depo.Гроші
30 жовтня 2014 13:47
ФОТО: depo.ua
Найвигідніше житло Києва 2014
Найвигідніше житло Києва 2014

До липня цього року житло в новобудовах Києва подешевшало на 25,6% порівняно з 2013 роком. Йдеться про ціни, номіновані в іноземній валюті, зрозуміло. Середня вартість квадрату на первинному ринку сьогодні становить 1275$. А ось у гривні квартири подорожчали на 7-8%.

Девальвація гривні і різке зниження купівельної спроможності, а також інвестиційної привабливості через події в країні, змушує забудовників впроваджувати всілякі програми лояльності і встановлювати пільговий курс 8,5-10 гривень за 1 долар. Приміром, під час первинного внеску в розмірі 50% вартості житла, забудовник фіксував розстрочку по курсу 8,5 гривень за долар.

Сьогодні київські новобудови користуються все більшим попитом, відвойовуючи позиції у вторинного ринку. Причому популярні квартири, як в класі «економ», так і дороге житло. Все більш затребувані багатофункціональні житлові комплекси. І набирає популярності сегмент «економ +». В кінці 2013 року стало можливим купити квартиру недорого оскільки житло в новобудовах  стало більш популярними, ніж вторинне житло. Співвідношення склало 55% до 45%. До кінця поточного року у цих показників є всі шанси зрости до 60% і 40% відповідно.

Зростаючий попит на квартири зумовив і той факт, що на вторинному ринку цін на житло жорстко прив'язані до курсу долара і в іноземній валюті практично не знизилися. На відміну від ринку новобудов, де продавці йдуть на суттєві поступки, про що ми вже писали вище.

Станом на кінець червня на первинному ринку 33,6% пропозицій складали однокімнатні квартири, 31,3% припадало на 2-кімнатні, 25,1% - квартири з 3 кімнатами і 10,1% - чотири і більше кімнат. А ось на вторинному ринку ситуація кардинально інша. Тут «лідерами» є 3-кімнатні квартири - на їх частку припадає 34,8% пропозицій, далі йдуть 2-кімнатні - 32,5% і лише потім 1-кімнатні - всього 21,7% ринку.

Цього року кредитування на купівлю житла скоротилося до мінімуму. Так, станом на кінець 1 півріччя 2014 року кількість угод з використанням кредитних коштів склало 2% від загального числа транзакцій. Кредити на купівлю житла на первинному ринку до кінця першого півріччя надають всього 14 банків на ринку вторинного житла і 13 - для новобудов Києва.