У забудовників стали рідше вимагати хабарі

Конфедерація будівельників відзначає зниження корупції при держреєстрації нерухомості в Україні
Depo.Гроші
8 вересня 2014 17:26
ФОТО: depo.ua
У забудовників стали рідше вимагати хабарі
У забудовників стали рідше вимагати хабарі

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За його словами, зараз значно скоротилася корупційна складова у сфері державної реєстрації нерухомості, при цьому раніше «корупційний тариф» займав частку 10-20% собівартості житла, що зводиться.

«Безумовно, це відіб'ється на ціні квартир», - додав він, відповідаючи на запитання, чи вплине виключення «корупційного тарифу» при держреєстрації нерухомості на вартість житла.

Разом з тим Парцхаладзе пояснив, що остаточну вартість житла визначають попит і пропозиція на ринку. Однак забудовники, звичайно ж, готові проявити гнучкість цінової політики з урахуванням сформованих позитивних змін по виключенню корупційної складової у сфері держреєстрації нерухомості в країні, додав він.

Парцхаладзе також нагадав, що до досягнутих на сьогодні позитивних змін в боротьбі з корупцією при держреєстрації комерційної нерухомості «корупційний тариф» з 1 кв. м становив $10-15, житловий - $5-10: на хабарі у забудовників йшло до $1 млрд.

Конфедерація будівельників України (КБУ) на серпень 2014 об'єднувала близько 700 організацій та 80% великих компаній будівельної галузі країни. Її представництва розташовані в 25 областях України. За даними КБУ, її компаніями-учасниками як підрядниками в цілому побудовано понад 70% житла, а також виконано більше 60% будівельно-монтажних робіт і надано більше 50% девелоперських послуг в Україні.