З сьогоднішнього дня банкам заборонено виплачувати дивіденди

Національний банк України заборонив банкам виплату дивідендів з 23 вересня
Depo.Гроші
24 вересня 2014 09:25
ФОТО: depo.ua
З сьогоднішнього дня банкам заборонено виплачувати дивіденди
З сьогоднішнього дня банкам заборонено виплачувати дивіденди

Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева в ефірі «5 каналу», передає ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«Панічні настрої дійсно формують надмірний попит. Притому цей надмірний попит формується як на готівковому ринку населення, так само цей надмірний попит починає формуватися і представниками бізнес кругів», - заявила вона.

За словами Гонтаревої, з 23 вересня Національний банк тимчасово заборонив, на час військових дій в країні, короткостроково, виплату дивідендів.

«Виплата дивідендів - це абсолютно легальна трансакція, але в той час, коли акселерується попит, як від населення, так і від бізнесу, то якщо раніше дивіденди інвестувалися у бізнес, то на сьогодні бізнес хоче вивести дивіденди. Тому ми обмежили як виведення дивідендів, так і виведення грошей через продаж цінних паперів, окрім державних цінних паперів», - зазначила голова Нацбанку.

За її словами, «усі ці обмеження ми вводимо тому, що будь-який панічний настрій, який є присутнім на ринку, може призвести банківську систему до великого відтоку депозитів, що негативно позначиться на фінансовій стабільності усієї країни».

«Тому це консолідоване рішення як Національного банку, так і усіх банків країни», - заявила Гонтарева.

Нагадаємо, згідно із постановою НБУ №591 від 22 вересня, з 23 вересня забороняється повернення за кордон іноземному інвесторові дивідендів в інвалюті, окрім випадків повернення дивідендів по цінних паперах, які є в обігу на фондових біржах, розрахунок в іноземній валюті по ввезених в Україну товарах.

Таким чином Нацбанк сподівається понизити попит на валюту вже з сьогоднішнього дня.

Нагадаємо, з 23 вересня НБУ зменшив розмір обов'язкового продажу надходжень в інвалюті з 100% до 75%, а також ввів заборону на продаж валюти населенню більш ніж на 3 тис. грн протягом доби.