S&P розповіло про перспективи програми співпраці України з МВФ

Україна, найімовірніше, залишиться і далі в програмі співпраці з МВФ і отримає раніше відкладений третій транш кредиту орієнтовно в липні або серпні поточного року
Depo.Гроші
10 червня 2016 22:31
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні Міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми вважаємо, що консолідація влади в країні дозволить політичним силам провести ключові реформи і, таким чином, дати зелене світло отримання траншу в обсязі 1,7 млрд дол. за програмою EFF від Міжнародного валютного фонду в липні або серпні - після засідання Ради директорів. В цілому ми вважаємо, що до 2018 року Україна отримає від МВФ сумарно 11 млрд дол.", - йдеться в повідомленні.

При цьому в агентстві наголосили, що не бачать причин, через які Україна не могла б здійснювати свої зовнішні фінансові зобов'язання.

"Україна виплатить свої боргові платежі, зберігаючи при цьому баланс валютного курсу", - впевнені в агентстві.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. строком на 4 роки в березні 2015 року.

Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий, на 1,7 млрд дол., - 4 серпня 2015 року.

На поточний момент сторони погодили всі питання щодо другого перегляду програми реформ, обговоривши різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації. Разом з тим, власне меморандум, який обумовлює подальші зобов'язання сторін, поки не підписаний.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші