S&P погіршило рейтинг банку Коломойського

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's переглянуло довгостроковий кредитний рейтинг підконтрольного найбагатшому українцю Ігорю Коломойському "ПриватБанку" до CCC- з CCC
Depo.Гроші
20 квітня 2015 22:20
ФОТО: depo.ua

Таке рішення аналітики агентства прийняли після пониження 10 квітня довгострокового рейтингу України до СС з ССС-. Цей показник говорить про дуже високу схильність кредитних ризиків, передає depo.ua.

"Наслідки суверенного дефолту непередбачувані, але ми вважаємо, що вони можуть бути дуже серйозними для фінансового профілю будь-якого комерційного банку в Україні, навіть такого сильного в місцевому контексті, як "ПриватБанк", - пояснили в S&P.

Агентство в той же час підтвердило короткостроковий рейтинг "ПриватБанку" С.

Аналітики пояснили, що реструктуризація зовнішнього боргу збільшує невизначеність щодо можливості "ПриватБанку" погасити свій випуск єврооблігацій на $200 млн з погашенням у вересні 2015 повністю і вчасно. Загрози додає те, що Україна може оголосити дефолт за деякими суверенних зобов'язаннях.

Тим не менш, агентство вказало, що всупереч девальвації гривні достатність капіталу "ПриватБанку" раніше відповідає нацстандартами бухгалтерського обліку - мінімальним вимогам в 10%.