Розслідування "Кассандра": Коломойського, Фірташа і Клюєва звинувачують у відмиванні грошей

Міжнародний консорціум журналістів (ICIJ) опублікував розслідування "Кассандра", яке присвячене відмиванню грошей в глобальному масштабі. У ньому фігурують прізвища українських олігархів Дмитра Фірташа, Андрія Клюєва і Ігоря Коломойського

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "ДС".

Проект був підготовлений на основі секретних документів підрозділу мінфіну США — відділу по боротьбі з фінансовими злочинами FinCEN.

Основою розслідування є дані про найбільші міжнародні банки, які брали участь у відмиванні грошей в Малайзії, Венесуелі, Росії та Україні. Документи, відомі як FinCEN Files, були отримані американським цифровим ЗМІ BuzzFeed News, яке передало їх в міжнародну журналістську організацію ICIJ, що об'єднує команду з більш ніж 400 журналістів з 110 ЗМІ в 88 країнах, щоб досліджувати світ банків і відмивання грошей.

"Аналіз ICIJ показує, що в документах, які отримали розголос, перераховані перекази на загальну суму не менше $2 трлн, які були визначені співробітниками внутрішнього контролю фінустанов як потенційно пов'язані з відмиванням грошей або іншої злочинною діяльністю", – йдеться у повідомленні.

Документи показують, що великі банки кинули виклик заходам щодо боротьби з відмиванням грошей, направивши приголомшливі суми незаконних засобів темним персонажам і кримінальним мережам по всьому світу.

"П'ять глобальних банків — JPMorgan, HSBC, Standard Chartered Bank, Deutsche Bank і Bank of New York Mellon — продовжували отримувати прибуток від могутніх гравців навіть після того, як офіційні особи США попередили їх, що ті зіткнуться з кримінальним переслідуванням, якщо не припинять вести справи з мафіозі, шахраями або корумпованими режимами", – свідчать результати розслідування.

Документи, відомі як FinCEN Files, були отримані американським цифровим ЗМІ BuzzFeed News, яке передало їх в міжнародну журналістську організацію ICIJ, що об'єднує команду з більш ніж 400 журналістів з 110 ЗМІ в 88 країнах, щоб досліджувати світ банків і відмивання грошей.

Витік документів заснований на більш ніж 2100 так званих звітах про підозрілу діяльність (SARs), в яких банки США повідомляли в FinCEN про підозрілі перекази з 2000 по 2017 рр. Деякі документи були складені в рамках розслідування Конгресом США втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 р.; інші ж були відправлені за запитом правоохоронних органів, в тому числі служб фінансової розвідки різних країн.

Аналіз ICIJ показує, що в документах, які отримали розголос, перераховані перекази на загальну суму не менше $2 трлн, які були визначені співробітниками внутрішнього контролю фінустанов як потенційно пов'язані з відмиванням грошей або іншої злочинною діяльністю.

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що світові банки допомагали відмивати гроші, серед клієнтів є українські олігархи. Деякі банки співпрацювали зі своїми клієнтами після того, як стало відомо, що їхні гроші були отримані злочинним шляхом, а також з особами, проти яких були запроваджені санкції. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"