Розширення "Північного потоку" збільшує ризики для "Газпрому", - Fitch

Російський "Газпром" може зіткнутися з комерційними і фінансовими труднощами в залученні фондування у зв'язку з рішенням розширити газопровід "Північний потік"
Depo.Гроші
21 вересня 2015 18:39
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні міжнародного рейтингового агентства Fitch, передає depo.ua.

"Продажу газу в Європі у Газпрому в 1 півріччі 2015 р. впали на 7% до аналогічного періоду попереднього року до 80 млрд. куб. м, у той час як середні ціни на газ в Європі знизилися на 26% до найнижчих рівнів за багато років. Ми очікуємо, що в 2015-2016 рр. європейські продажі газу у Газпрому будуть в цілому стабільними, проте прогнозуємо, що ціни на його газ у Європі знизяться ще на 15% щодо поточних рівнів", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Fitch, перші дві нитки "Північного потоку" фінансувалися за рахунок проектного фінансування.

"Ми вважаємо, що залучити багатомільярдні доларове фінансування проектів "Північного потоку 2" на ринках капіталу зараз, ймовірно, буде набагато складніше. Це обумовлено тим, що західні санкції істотно ускладнили залучення міжнародного фінансування для російських компаній, навіть якщо санкції не поширюються безпосередньо на них", - зазначили в Fitch.

Як повідомляється, в Fitch очікують, що "Газпром" буде генерувати негативний вільний грошовий потік у розмірі 3 млрд. дол. в рік в 2015-2018 рр. після капіталовкладень і дивідендів навіть без вріхування капіталовкладень у "Північний потік 2" і "Турецький потік".

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.