Розкрадені мільярди "Дельта-банку" хочуть повернути за рахунок фірми-банкрота

Тимчасова адміністрація, введена Нацбанком у "Дельта-банк", намагається отримати компенсацію мільярдних коштів неповерненого кредиту від збанкрутілого підприємства
Depo.Гроші
12 липня 2016 15:53
ФОТО: depo.ua

При цьому самій фірмі-позичальнику в цілому складно дорікнути в небажанні йти назустріч вимогам банку, повідомляє depo.ua. з посиланням на "Лівий берег".

"Дніпрометалсервісгруп" справно платив за кредитом аж до окупації Криму, що відображено в документах, наданих суду "Дельта-банком". Останній платіж по кредиту, відповідно до них, був здійснений 10 квітня 2014 року.

ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" до березня 2014 року, коли Росія окупувала Крим, було зареєстровано в Севастополі. Позику в "Дельті" воно взяло з метою фінансування заводу на півострові.

Рішення Печерського суду і матеріали досудового розслідування свідчать: ще до рішення регулятора про ліквідацію "Дельта банку" "Дніпрометалсервісгруп" намагалося погасити кредит депозитом в тому ж самому банку, в чому позичальникам було відмовлено.

Однак ТОВ "Дніпрометалсервісгруп" було ліквідовано 31 серпня 2015 року з рішенням Окружного адмінсуду м. Києва, який задовольнив позов Подільської районної податкової інспекції. Законність ліквідації була підтверджена і Київським апеляційним адмінсудом.

Ліквідоване ТОВ не зможе повернути ні "Дельта-банку" ні державі активи, що знаходяться в окупованому Криму. Тому постає питання: чи не робиться позов саме до цієї фірми заради прикриття справжніх винних у збитках держави, тих, хто шахрайським шляхом завищував вартість активів, і тих, хто на основі підроблених документів стверджував свідомо завищені суми рефінансування для "Дельта банку".

Нагадаємо, що збанкрутілий наразі "Дельта-банк" протягом 2014 року отримав від Національного банку України рефінансування в обсягах близько 10 млрд грн, однак понад 4 млрд грн з цієї суми були переведені в іноземну валюту – 553,3 млн дол. - і виведені за кордон.

Співучасниками в кримінальних справах про заволодіння і розтрату держкоштів, вчинених під час рефінансування "Дельта-банку", проходять посадові особи Національного банку України та інші держслужбовці.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<