Розенко розповів, скільком щасливчикам підвищать пенсії після скасування податку

Скасування оподаткування пенсій стосуваниметься близько 350 тис. громадян
Depo.Гроші
16 травня 2016 12:56
ФОТО: depo.ua

Такий прогноз в інтерв’ю "Апострофу" оприлюднив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає depo.ua.

"Близько 350 тис. людей. Це, в основному, чорнобильці, військові, шахтарі — люди, які мають серйозні пенсійні виплати, в тому числі і додаткові нарахування. Це люди, які мали великий стаж роботи, чесно відпрацювали, мали хорошу середню зарплату", – зазначив він.

За словами Розенка, ухвалення відповідного рішення вплине на державний бюджет, проте оподаткування пенсій було тимчасовим, і зараз уряд має від нього відмовитися.

"У зв'язку з тим, що поріг оподаткування пенсій був прив'язаний до трьох прожиткових мінімумів, з підвищенням розміру прожиткового мінімуму підвищувалася і база оподаткування. Якщо в минулому році це було понад 3,6 тис. грн, то в цьому — вже 4,2 тис грн. Таким чином, при збільшенні прожиткового мінімуму економія на цьому кроці ставала все меншою і меншою. Якщо в минулому році це був 1 млрд грн, то в цьому році ми отримали б суму значно меншу, в наступному — ще меншу. Рік тому це рішення було необхідне, але ми говорили, що воно тимчасове. Тому зараз і настав час скасувати оподаткування пенсій", - сказав віце-прем’єр.

При цьому Розенко наголосив, що скасування оподаткування пенсій було узгоджене з Міжнародним валютним фондом.

"Коли розглядалося це питання, Мінфін нам сказав, що це питання з МВФ було узгоджене. Це було заявлено публічно під час прийняття цього рішення членами уряду", - запевнив він.

Нагадаємо, що вже цього тижня парламент має розглянути урядовий законопроект № 4542-4 про скасування податку на пенсії.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші