Розенко оголосив війну "загребущим" роботодавцям

Міністерство соціальної політики України оголошує війну недобросовісним роботодавцям, які не виплачують заробітні плати, порушуючи тим самим конституційні права громадян

Про це заявив глава відомства Павло Розенко, повідомляється на сайті міністерства, передає depo.ua.

За його словами, борги по зарплаті на сьогодні вже сягнули позначки 2 млрд грн: "Це ненормальний процес, коли порушується основне соціальне право українця. Безумовно, є негативні процеси, пов'язані з ситуацією на Сході України, де підприємства, на жаль, об'єктивно не можуть розрахуватися зі своїми працівниками. Але є й інша складова - недобросовісність роботодавців, які, прикриваючись воєнними діями, порушують права громадян".

Така ситуація, пояснив Розенко, серед іншого, була спровокована і тим, що протягом року діяв мораторій на перевірку суб'єктів підприємницької діяльності.

"Але Верховна Рада України цей мораторій не продовжила і з 1 липня його скасовано. Міністерство соціальної політики зараз займе абсолютно жорстку позицію - ми оголошуємо війну недобросовісним роботодавцям, які порушують конституційні права громадян", - заявив урядовець.

Розенко нагадав, що за порушення законодавства у сфері оплати праці передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

"І це повинні усвідомити всі керівники підприємств, які не виплачують людям заробітні плати. Ми будемо здійснювати всі заходи для того, щоб захистити права українців. І результати, переконаний, ми дуже швидко побачимо", - запевнив міністр.