Розенко оголосив війну "загребущим" роботодавцям

Міністерство соціальної політики України оголошує війну недобросовісним роботодавцям, які не виплачують заробітні плати, порушуючи тим самим конституційні права громадян
Depo.Гроші
10 серпня 2015 13:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава відомства Павло Розенко, повідомляється на сайті міністерства, передає depo.ua.

За його словами, борги по зарплаті на сьогодні вже сягнули позначки 2 млрд грн: "Це ненормальний процес, коли порушується основне соціальне право українця. Безумовно, є негативні процеси, пов'язані з ситуацією на Сході України, де підприємства, на жаль, об'єктивно не можуть розрахуватися зі своїми працівниками. Але є й інша складова - недобросовісність роботодавців, які, прикриваючись воєнними діями, порушують права громадян".

Така ситуація, пояснив Розенко, серед іншого, була спровокована і тим, що протягом року діяв мораторій на перевірку суб'єктів підприємницької діяльності.

"Але Верховна Рада України цей мораторій не продовжила і з 1 липня його скасовано. Міністерство соціальної політики зараз займе абсолютно жорстку позицію - ми оголошуємо війну недобросовісним роботодавцям, які порушують конституційні права громадян", - заявив урядовець.

Розенко нагадав, що за порушення законодавства у сфері оплати праці передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

"І це повинні усвідомити всі керівники підприємств, які не виплачують людям заробітні плати. Ми будемо здійснювати всі заходи для того, щоб захистити права українців. І результати, переконаний, ми дуже швидко побачимо", - запевнив міністр.