Росія вже згодна поставляти в Україну пільгове вугілля «під чесне слово»

У Росії прийнято рішення про постачання 500 тис. тонн вугілля на місяць на Україну
Depo.Гроші
27 грудня 2014 09:47
ФОТО: depo.ua
Росія вже згодна поставляти в Україну пільгове вугілля «під чесне слово»
Росія вже згодна поставляти в Україну пільгове вугілля «під чесне слово»

Про це заявив віце-прем'єр уряду РФ Дмитро Козак, передає depo.ua з посиланням на  ТАСС.

«500 тис. тонн вугілля ми будемо поставляти з Росії, і, можливо, у випадку, якщо буде досягнуто відповідної додаткової угоди, то ще додатково 500 тис. тонн, тобто в цілому до 1 млн. тонн вугілля на місяць ми готові поставляти на Україну для того, щоб зняти енергетичні проблеми, які виникають на Україні», - сказав Козак.

За його словами, рішення про постачання російського вугілля прийнято на прохання українського керівництва. Енергоносії будуть поставлятися на Україну на пільгових умовах - за внутрішніми російськими цінами.

Російський віце-прем'єр висловив сподівання, що поставки вугілля допоможуть вирішити проблеми енергозабезпечення Криму.

«Дуже сподіваємося на те, що це допоможе також вирішити проблеми надійного енергозабезпечення Криму. Ми сьогодні про це ще не домовилися. Відповідну угоду по Криму не підписано. Тим не менш, під чесне слово прийнято рішення поставляти відповідні ресурси», - сказав Козак.

Він також повідомив, що з Росії на Україну буде здійснюватися поставка електроенергії. У якій кількості, віце-прем'єр не уточнив.

Нагадаємо, що вчора ввечері Президент України Петро Порошенко заявив, що відновлені поставки вугілля в Україну.

Як повідомляв depo.ua, в Україні спостерігається катастрофічний дефіцит вугілля через те, що більшість шахт Донбасу знаходяться на захопленій бойовиками території. Деякі теплоелектростанції на межі зупинення. Україна закупила вугілля в Росії, проте 1 тис. вагонів з цим паливом виявилися заблокованими на кордоні. Через дефіцит вугілля вчора в Криму було друге повне відключення півострова за тиждень.