Росія вигадала привід відмовитися від будівництва Керченського мосту

Будівництво мосту через Керченську протоку небезпечне, оскільки в майбутньому його експлуатація може бути ускладнена несприятливими погодними умовами, тому іноземні корпорації пропонують створити тунель, який вийде дешевше
Depo.Гроші
30 жовтня 2014 13:52
ФОТО: depo.ua
Росія вигадала привід відмовитися від будівництва Керченського мосту
Росія вигадала привід відмовитися від будівництва Керченського мосту

Про це заявив повноважний представник Криму при президенті Росії Георгій Мурадов, повідомляє РІА Новини, передає ДеПо.

«У нас є пропозиції китайських, канадських корпорацій, які будували численні тунельні і мостові переходи. Вони чотири-п'ять років уже працюють на цьому напрямку і чітко нам кажуть, що міст будувати просто там небезпечно, бо мінімум місяць у році, окремими періодами, працювати не буде через штормові вітри, через крижані дощі в зимовий час», - сказав Мурадов на круглому столі, присвяченому соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя, у Держдумі.

«Тому потрібно будувати модульний гнучкий тунель, який є тунелем верхнього залягання в піщаних ґрунтах», - додав він.

За його словами, це загальносвітова практика. Вартість тунелю може скласти 60-80 мільярдів рублів, що значно менше від суми, яку планується витратити на будівництво моста.

Як повідомив Мурадов, міст через Керченську протоку довжиною близько 19 кілометрів повинен бути побудований у 2018-2020 роках. Він включатиме в себе чотирихсмуговий автомобільний перехід і дві залізничні колії. Вартість проекту може перевищити 228 млрд рублів.

Нагадаємо, будівництво моста через Керченську протоку (він повинен бути введений в експлуатацію в 2018 році) оцінюється Мінтрансом у 228,3 мрлд рублів, близько 80 млрд рублів планується залучити за допомогою інвесторів.

Крім того, Путіна просять розглянути альтернативний мосту варіант організації транспортного сполучення з півостровом.

ЗМІ також повідомляють, що уряд РФ може призначити генпідрядником 19-кілометрового моста через Керченську протоку не «Стройтрансгаз» Геннадія Тимченка, а ФДУП при Спецбуді.