Росія може вимагати від України достроково погасити кредит Януковича

Росія може вимагати від України повернути достроково кредит в $ 3 млрд., який РФ виділила при правлінні президента Віктора Януковича
Depo.Гроші
10 січня 2015 11:29
ФОТО: depo.ua
Росія може вимагати від України достроково погасити кредит Януковича
Росія може вимагати від України достроково погасити кредит Януковича

Так вважає джерело в уряді РФ, повідомляє depo.ua з посиланням на  ТАСС.

«Ситуація, яка складається в економіці та фінансах України, свідчить про те, що цілий ряд параметрів, що були умовою надання Україні російського облігаційної позики, порушується», - сказало джерело.

«У цих обставинах, - зазначив він, - досить імовірно, що Росія буде змушена найближчим часом зажадати від України дострокового погашення боргу в 3 млрд. доларів».

Нагадаємо, в кінці 2013 року стало відомо про намір Росії надати Україні кредит у розмірі $ 15 млрд. Незабаром після того як тодішній президент України Віктор Янукович заявив про рішення призупинити процес підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, частина цих грошей була виплачена (а саме - $ 3 млрд.).

Призупинення процесу євроінтеграції України викликала протести по всій Україні, що отримали назву Євромайдан. Це призвело до заморожування надання іншої частини кредиту від Росії.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявляв, що не збирається вимагати від України погашення наданої частину кредиту достроково через невиконання нею низки умов.