Росія злякалася, що втрачає монополію на поставки ядерного палива в Україну

Міністерство закордонних справ Росії вважає, що підписання Україною угоди з компанією Westinghouse (США) про збільшення поставок ядерного палива на українські атомні електростанції ігнорує міркування ядерної безпеки
Depo.Гроші
31 грудня 2014 13:11
ФОТО: depo.ua
Росія злякалася, що втрачає монополію на поставки ядерного палива в Україну
Росія злякалася, що втрачає монополію на поставки ядерного палива в Україну

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС Росії, пише  depo.ua.

«В принципі кроки по завоюванню нових ринків ядерного палива не суперечать усталеній практиці. Однак у випадку із «Вестінгауз» спостерігається неприйнятний для ядерної енергетики поспіх та ігнорування міркувань ядерної безпеки», - сказано в повідомленні.

У ньому також наголошується, що МЗС Росії стурбовано тим фактом, що підписання угоди відбувається на тлі нестабільної ситуації в Україні.

На думку російського відомства, в України істотно обмежені можливості з реагування на надзвичайні ситуації.

Крім того, МЗС зазначає, що в української влади не повинно бути ніяких підстав для занепокоєння з приводу надійності поставок ядерного палива з Росії.

Згідно з повідомленням, державна корпорація з атомної енергії «Росатом» здійснює регулярні та безперебійні поставки тепловиділяючих збірок для атомних електростанцій України.

«Державна корпорація з атомної енергії «Росатом» здійснює регулярні та безперебійні поставки тепловиділяючих збірок для АЕС України», - запевняє російський МЗС.

Як повідомлялося, компанія Westinghouse (США) підтвердила підписання договору з Національною атомною енергогенеруючою компанією «Енергоатом» про істотне розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року.