Російський спонсор Гіркіна і Бородая зберіг бізнес в Україні, - ЗМІ

Російський бізнесмен Костянтин Малофєєв, включений в європейський і американський санкційні списки за підтримку терористів Донбасу і Криму, здобув першу перемогу в боротьбі за свої активи в Україні
Depo.Гроші
7 квітня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua

Напередодні суд визнав за підконтрольною йому компанією право на "Хорольський консервно-молочний комбінат дитячого харчування" в Полтавській області, пише depo.ua з посиланням на "Главком".

"Православний олігарх", як на Росії ще називають підприємця Костянтина Малофєєва, став широко відомий в Україні завдяки фінансуванню терористів Донбасу і активної участі в анексії Криму. Повідомляється, що росіянин з власної кишені виклав на підтримку "народного мера" Севастополя Олексія Чалого мільйон доларів. Відомо, що на його структуру "Маршал Капітал" в минулому працювали колишній лідер терористичної "ДНР" Олександр Бородай, а також відомий терорист Ігор Гіркін (Стрєлков). Так, зокрема, Бородай був консультантом з піару Малофєєва і його компанії ", - йдеться в публікації.

Після активної участі в російському вторгненні в Україну, бізнесмен і його компанії, включаючи "Нутрітек" (материнську структуру "Нутрінвест") потрапили під санкції Євросоюзу, США та Канади. Україна також внесла "Нутрінвест" до списку санкцій.

Тиск на спонсора тероризму, за логікою, мав б вичавити бізнемена з України, проте він вирішив залишитися.

Згідно з документами, розміщеними в судовому реєстрі, в серпні 2014 року контрольний пакет комбінату "Нутрінвест" продав компанії "Хотікс Менеджмент ЛТД" (Британські Віргінські Острови), а колишній власник ( "Нутрінвест") був скасований рік тому.

Проте, ця ліквідація і продаж акцій іншої компанії зовсім не означає появу нового власника у Хорольського комбінату. Більше схоже, що одіозний росіянин Малофєєв продав акції сам собі, пише видання.

Довідка: Хорольський молочноконсервний комбінат дитячих продуктів - найбільший і єдиний в Україні виробник сухих молочних сумішей для дитячого харчування. За даними аналітичної компанії AR-group, на нього припадає близько 43,4% ринку сухих молочних сумішей (дані на 2014 рік). Згідно з даними SMIDA, чистий дохід підприємства в 2014 році склав 270 млн гривень, а чистий прибуток - близько 12 млн гривень.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші