Російський нафтовий олігарх розповів про свої активи в Україні

Проблеми, що відбуваються в Східній Європі, зокрема в Україні, та санкційні питання позначаються на діяльності "Лукойлу"
Depo.Гроші
7 вересня 2015 12:27
ФОТО: depo.ua

Про це розповідає президент "Лукойлу" Вагіт Алекперов, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

"Ми працюємо в країнах Прибалтики, Польщі. ...Вони непросто реагують на події, які відбуваються в Україні, і є найбільш активними учасниками обговорення цих питань. Тому, звичайно, ми відчуваємо. Але це не означає, що нам стало гірше працювати", - каже він.

Алекперов розповів, як на початку року влада України пред'являла претензії до компанії щодо протиправної угоди, однак проведене розслідування спростувало звинувачення. Він також поділився планами щодо запуску підприємства "Карпатнафтохім", розташованого на території України:

"Карпатнафтохім" у будь-яку хвилину готовий почати роботу - одразу отримавши сировину. Весь колектив на місці, ми його зберегли навіть при непрацюючому заводі. Виплачуємо людям заробітну плату, підтримуємо в працездатному стані унікальний завод з виробництва полівінілхлориду (ПВХ)".

Алекперов поінфомував, що після проведення переговорів з українським урядом та підписання документів компанія готова запустити завод, який вироблятиме 300 000 т ПВХ, з яких максимум 80 000 т споживатиме Україна, решта піде на експорт.

"Без гарантій, що нам буде повертатися ПДВ, ми завод не запустимо. Ми мали досвід, коли накопичувалися борги до $50-60 млн. ...Тепер у середньому при максимальній роботі заводу виникає ПДВ у розмірі $60-100 млн на рік", - зазначив директор, додаючи, що варіант продажу підприємства при цьому не розглядається.

"Навіть якщо ми його будемо продавати, ми повинні дати гарантії на поставку сировини, ... яка може бути тільки російською. Якщо буде такий власник, який візьме цей завод та експлуатуватиме більш ефективно, ніж ми, "Лукойл" готовий надати гарантії на сировину", - зазначив Алекперов.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua