Російський концерн, що виробляє "Буки", вимагає від ЄС скасувати санкції

Російський військовий концерн ППО "Алмаз-Антей" оскаржив санкції, введені радою Євросоюзу в липні та вересні 2014 року, говориться в повідомленні прес-служби підприємства
Depo.Гроші
22 травня 2015 12:01
ФОТО: depo.ua

У компанії заявили про подачу звернення до Генерального секретаріату Ради ЄС. "Алмаз-Антей" вимагає переглянути оцінку "фактичних обставин" і надати дані, на підставі яких він підпав під обмежувальні заходи, передає depo.ua з посиланням на РБК.

У концерні підкреслили, що "рішення Ради ЄС про включення концерну в санкційні списки є порушенням правових норм і принципів ЄС". Представники "Алмаз-Антея" звернули увагу на відсутність будь-яких доказів його причетності до української кризи.

Гендиректор концерну Ян Новіков наголосив, що з моменту створення концерн ніколи не поставляв озброєння на територію України. "Інших доказів нашої причетності до дестабілізації ситуації в Україні Радою ЄС також не представлено", - заявив Новіков.

В адміністративному порядку були оскаржені як санкції, що стосуються "заморожування майна" концерну, так і заборону на експорт продукції подвійного призначення.

До співпраці з "Алмаз-Антеєм" були залучено німецьке партнерство юристів Taylor Wessing. Воно буде брати участь у судових та позасудових розглядах, а також переговорах в інтересах підприємства.

Відзначимо, "Алмаз-Антей" був внесений до списку санкцій ЄС як виробник зброї, яка використовується в конфлікті на сході України, в тому числі ЗРК "Бук". З цієї установки, з якої був збитий пасажирський Boeing 777.