Російські виробники скаржаться на "експансію" української солі

Українська "Артемсіль", яка в 2014 році займала п'яту частину в російських продажах, почала повертати втрачені позиції заборони на поставки, що діяла більше року
Depo.Гроші
2 серпня 2016 07:18
ФОТО: depo.ua

З травня підприємство експортувало до Росії понад 70 тис. тонн солі, зайнявши майже 13,5% ринку, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант"

Основна частина поставок - близько 60 тис. тонн - припала на липень. Весь обсяг російського ринку харчової солі за підсумками першого півріччя "Руспродсоюзу" оцінює в 520 тис. тонн, з яких 350 тис. випустили російські компанії. Таким чином, "Артемсіль" за останні три місяці зайняла майже 13,5% російського ринку.

"Артемсіль" в 2014 році була одним з найбільших гравців на російському ринку харчової солі з часткою 21% (233,2 тис. тонн). У січні 2015 року Росспоживнагляд призупинив ввезення продукції з українського підприємства через претензії до якості. У травні цього року служба зняла заборону, дозволивши "Артемсолі" ввозити щорічно в Росію до 170 тис. тонн. Всього "Артемсіль" здатна випускати понад 7 млн тонн продукції в рік.

Заступник голови правління "Руспродсоюзу" Дмитро Леонов вважає, що експансія "Артемсолі" ставить під загрозу окупність проектів російських виробників.

Значний обсяг продукції "Артемсолі" може привести до скорочення частки російських виробників з поточних 65% до менш ніж 50%, зазначає Леонов. При цьому, нагадує він, відповідно до доктрини продовольчої безпеки, мінімальний поріг російської солі встановлений в 85%. До введення заборони російські підприємства займали тільки 49% місцевого ринку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.