Російські винищувачі над Туреччиною можуть коштувати "Газпрому" $9,2 млрд на рік

Туреччина погрожує Росії відмовою від закупівель газу через вторгнення російських військових літаків в її повітряну зону. "Газпрому" це може коштувати $ 9,2 млрд на рік
Depo.Гроші
9 жовтня 2015 08:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

Як зазначає агентство, Туреччина співпрацює з Росією в газовій сфері з 1997 року, коли між країнами було підписано міжурядову угоду. У рамках цього документу "Газпром" уклав найбільший комерційний контракт з турецькою держкомпанією Botas на поставку 365 млрд куб. м газу по газопроводу "Блакитний потік" протягом 25 років. Ціна і обсяг поставок, а також розмір знижок узгоджуються щорічно. Останні домовленості були досягнуті в лютому. Технічно поставки можна зупинити, відмовившись погоджувати обсяги і ціни, юридично "Газпром" прописує місцем розгляду спорів Стокгольмський арбітраж.

"Газпром" поставляє газ до Туреччини по двох трубопроводах - Трансбалканську (потужність 16 млрд куб. м) і "Блакитному потоку" (теж 16 млрд куб. м).

У 2014 році, за даними «Газпром експорту», ​​Туреччина купила у Росії 27,33 млрд куб. м газу. (18% експорту газу з Росії). Якщо виходити з середньої ціни продажу газу в Європу (€ 280-300 за 1 тис. куб. м), то "Газпром" міг отримати від турецького партнера - компанії Botas торік до $9,2 млрд, підраховує заступник гендиректора російського Фонду національної енергетичної безпеки Олексій Грівач.

Нагадаємо, різкі заяви Ердогана прозвучали після того, як наприкінці минулого тижня російський військовий літак вторгся в повітряний простір Туреччини по шляху до Сирії і був перехоплений турецькими винищувачами.

"Ми є покупцем номер один природного газу з Росії. Втрата Туреччини буде серйозною втратою для Росії. При необхідності Туреччина може купувати природний газ в різних місцях", - заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

За версією НАТО, турецький повітряний простір порушили два російські літаки - Су-30 і Су-24 - відповідно 3 і 4 жовтня. У Москві визнали лише перший випадок.

Більше новин про економіку читайте у розділі Гроші.depo.ua.