Російські товари почали зникати з українських прилавків

В Україні набув чинності "дзеркальна" заборона Кабінету міністрів на ввезення російських товарів
Depo.Гроші
11 січня 2016 08:56
ФОТО: depo.ua

Вони аналогічні товарам, які з 1 січня ми не можемо експортувати в Росію, так як російський уряд ввів на них ембарго за те, що Україна приєдналася до світових санкцій проти країни-агресора, передає depo.ua з посиланням на "Сегодня".

У списку заборонених товарів - свинина, яловичина, курятина в будь-якому вигляді (свіжа, морожена) і субпродукти з них; риба, раки, краби, молюски; молокопродукти, плавлені сири, маргарин; кава, чай в пакетиках; будь-які види зерна; кондитерські вироби; макаронні та хлібобулочні вироби, в тому числі вареники, пельмені, а також чіпси; дитяче харчування; горілка, пиво, спирт, сигарети з фільтром; котячий і собачий корм; побутова хімія; засоби захисту рослин.

Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що асортимент на полицях наших магазинів не зміниться, підуть лише чисто російські бренди - горілка, пиво, шоколад, цукерки. Але, за словами Дорошенка, чимало торгових марок є міжнародними і лише потрапляють в Україну з заводів в Росії. Тому після введення ембарго у нас залишаться шоколадні батончики, розчинна кава, пральні порошки і т. д. Тих же марок, що й раніше, але їх завозитимуть з країн ЄС.

"При цьому євромарки повинні будуть коштувати менше вироблених в Росії, так як Україна скасувала з 1 січня 2016 року 10% імпортного збору і 10% ввізних мит для ЄС. Правда, для цього напевно потрібен контроль за торгмережами з боку Мінекономрозвитку і АМКУ", - вважає економіст Віктор Лисицький.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші