Російські садівники в кілька разів підняли ціни на яблука

Російські фермери та садівники більш ніж в 2 рази підняли ціни на свої яблука
Depo.Гроші
6 жовтня 2015 05:39
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Стурбованість підвищенням цін на яблука висловили компанії, які виробляють соки, сидри, а також дитяче пюре. За їхніми словами, вартість промислових яблук підскочила з 3,5 до 8-10 рублів за кілограм. Причому зростання цін не зупиняється.

Президент Асоціації садівників Ігор Муханін пояснив зростання цін поганим врожаєм, а також значним збільшенням витрат на хімікати, техніку і доставку.

Іншу версію призводить представник компанії "Coca Cola Hellenic" (виробляє соки "Моя сім'я", "Добрий", Rich) Євгенія Могильова. На її думку, причиною подорожчання яблук стало ембарго на ввезення фруктів з Європи, що призвело до збільшення попиту на російську продукцію. Раніше половину імпорту яблук до Росії забезпечувала Польща, а після ембарго фермери воліють продавати свою продукцію не переробникам, а безпосередньо роздрібним мережам, де ціна починається від 40 рублів за кілограм.

За словами керівника компанії "Яблучний спас" Олега Горєлова, при нинішньому рівні цін невеликі переробники змушені працювати собі в збиток, і якщо ситуація не зміниться, то їм доведеться піти з ринку.

У сегменті соків збільшення цін постачальниками яблук позначиться не дуже помітно, оскільки виробники зазвичай прагнуть зберегти єдину шкалу ціноутворення для різних видів соку в рамках одного бренду. Однак, як вважає заступник начальника економічного прогнозування Газпромбанку Дар'я Снітко, подорожчання сировини відчується в сегменті дитячого харчування, де активно використовується яблучне пюре, яке важко буде замінити іншим натуральним аналогом.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.