Російські нафтовики відкладають розробку нових родовищ "до кращих часів"

Падіння цін на нафту позбавляє російських нафтовиків стимулу запускати нові родовища: "Роснефть", "Газпром" і НОВАТЕК просять державу відстрочити введення нових родовищ
Depo.Гроші
9 листопада 2015 07:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

Економіка російських нафтових компаній дозволяє їм заробляти при ціні на нафту нижче $50 за барель, але позбавляє засобів і стимулів вкладатися в розробку нових родовищ, причому не тільки на шельфі, а й в Західному і Східному Сибіру. Про це йдеться в презентації до доповіді міністра енергетики Олександра Новака "Про функціонування галузей ПЕК в поточних умовах: проблеми і пропозиції до їх вирішення", який той представив президенту Володимиру Путіну 27 жовтня на засіданні президентської комісії з ПЕК.

Міністр енергетики у своїй презентації попереджає, що великі компанії відкладають розробку нових родовищ з сумарним піковим видобутком 26 млн тонн на рік. Він перераховує проблеми, через які нафтовики просять перенесення термінів розробки: через зростання витрат на видобуток тонни нафти з 5 894 руб. в 2014 році до 7 175 руб. в 2015 році, зниження вільного грошового потоку, складнощі з обслуговуванням боргу, а також технологічні та фінансові санкції ЄС і США.

У презентації Новака є слайд, де на карті Росії відзначені 29 родовищ і зазначені нові плановані терміни їх введення.

"Роснефть" просить відкласти на два роки, до 2018 року, розробку Юрубчено-Тохомського родовища у Східному Сибіру, на чотири роки, до 2023 року, - Байкалівського в Красноярському краї.

У "Газпрому" в презентації Новака згадані три ділянки, включаючи Західно-Тамбейське родовище, введення якого запропоновано перенести на шість років, до 2023 року.

НОВАТЕК запросив перенесення початку розробки на дев'ять років двох великих нафтогазоконденсатних родовищ - Уренгойського і Північно-Ювілейного.

Також у презентації згадуються інші російські компанії, які також хочуть перенести запуск нових родовищ.

РБК підкреслює, що представники компаній на запит не відповіли.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші