Російська "Татнєфть" судитиметься з Коломойським и Ко

В Англії російська нафтова компанія "Татнєфть" подала у суд на декількох українських олігархів щодо постачання нафти на Кременчуцький НПЗ, вимагає відшкодувати Ֆ334 млн збитку і відсотки
Depo.Гроші
21 квітня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у прес-службі компанії, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У поданому позові "Татнєфть" заявляє, що в 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили кошти, що належали "Татнєфти" за нафту, поставлену на Кременчуцький НПЗ (АТ "Укртатнафта")", - повідомили в російській компанії.

Зазначимо, у позові, який був поданий 23 березня, фігурують відомі українські бізнесмени Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський, Олександр Ярославський та Павло Овчаренко.

Нагадаємо, олігархи Боголюбов і Коломойський - давні ділові партнери та співзасновники неоформленої офіційно групи "Приват", яка має інтереси в цілому ряді галузей і контролює найбільший в Україні банк - Приватбанк.

За інформацією ЗМІ, у жовтні 2007 року Овчаренко, який очолював "Укртатнафту" в 2003-2004 роках, за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді приступив до керівництва підприємством, тоді як відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення НПЗ.

У зв'язку з цим російська "Татнєфть", що була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти на НПЗ.

"Татнєфть" пред'явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв'язку з насильницьким захопленням ЗАТ "Укртатнафта" в жовтні 2007 року і експропріації акцій "Татнєфті" в ЗАТ "Укртатнафта".


Російська компанія виграла справу - міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити "Татнєфті" компенсацію в розмірі 112 млн доларів плюс відсотки.

"Укртатнафта" заявила про готовність компенсувати державі всі витрати, пов'язані з виплатами за рішенням суду.

Відповідно, 18 жовтня Апеляційний суд Парижу розпочне розгляд по суті скарги України на рішення міжнародного арбітражу у Стокгольмі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.