Російська економіка падає: настала черга промисловості і сфери послуг, - ЗМІ

В Росії в квітні 2015 року впевнено продовжилося скорочення реальних зарплат, приватного споживання та інвестиційного попиту
Depo.Гроші
25 травня 2015 08:46
ФОТО: depo.ua

Падіння внутрішнього попиту в Росії спричинило ще більш глибокий спад випуску товарів і послуг на внутрішній ринок, передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Експерти не вірять ні в квартальне зростання російського ВВП в 2015 році, ні в повернення економіки до швидкого підйому в 2016-му, прогнозуючи, що її спад перейде в затяжну стагнацію.

За даними ING Eurasia, загальне скорочення внутрішнього попиту в Росії в квітні склало 7,4% проти 6,8% у березні 2015 року. Приватне споживання в роздробі в квітні скоротилося на 9,8% (у березні - на 8,7%).

Відношення виплат в Росії з накопиченими банківськими боргами до доходів домогосподарств в 2015 році стало рекордним - відбулася відмова від нових споживчих кредитів.

Падіння реальних зарплат навіть на тлі уповільнення інфляції у річному вираженні прискорилося з 10,6% у березні 2015 року до 13,2% у квітні, а їх номінальне зростання знизилося до 1%.

"Те, що сталося з промисловістю і послугами в квітні, є чистим ефектом скорочення доходів. Індексації зарплат у бюджетному секторі у цьому році не було, а індексація пенсій була недостатньою - основу споживчого кошика пенсіонерів становлять продукти харчування",- говорить Сергій Улатов з представництва Світового банку.

Мітки: Росія